ANKARA HABERLERİ

Engelsiz Web Sayfası Ödülünün Sahibi Keçiören Belediyesi

IHA
05 Eylül 2015 - 11:47Son Güncelleme : 05 Eylül 2015 - 11:48

TÜRKİYE ENGELSİZ BİLİŞİM PLATFORMU TARAFINDAN, TÜRKİYE’DE ENGELLİLERE YÖNELİK YÜRÜTÜLEN BAŞARILI BİLİŞİM HİZMETLERİNE VERİLEN ENGELSİZ BİLİŞİM ÖDÜLLERİNDE "ENGELSİZ WEB SAYFASI" ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ KEÇİÖREN BELEDİYESİ OLDU.

IHA

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine verilen Engelsiz Bilişim Ödüllerinde "Engelsiz WEB Sayfası" ödülünün sahibi Keçiören Belediyesi oldu.
Keçiören Belediyesi bilişim alanındaki uygulamalarıyla başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine verilen Engelsiz Bilişim Ödüllerinde "Engelsiz WEB Sayfası" ödülünün sahibi Keçiören Belediyesi oldu.
Ödül alacak kurumun bilişim - teknoloji ve hizmetlerinden yararlanarak, engelli bireylerin; sosyal ve ekonomik hayatlarına, kamu kurum hizmetlerinden yararlanmalarına, eğitimlerine, bilgiye erişimlerine doğrudan ya da dolaylı katkı sağlaması şartının arandığı ödül töreni, 2-4 Eylül 2015 tarihlerinde "BİLTEVT’15: Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi”nde gerçekleşti.
Keçiören Belediyesi, renk körü ve görme engellilere yönelik uluslararası standartlarda hizmet veren engelli.kecioren.bel.tr uygulaması ve işitme engellilerin kendilerine özel dille web sitesindeki içerikleri takip etmesini sağlayan uygulama ile ödüle layık görüldü. İşitme engelli vatandaşların güncel haberleri, duyuruları ve belediyenin sosyal tesislerini kendi dillerinde tercüme eden uygulama Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor. Keçiören Belediyesi ödül aldığı uygulamaları katılımcılara anlatan bir video da hazırladı.
"KEÇİÖREN’DE ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ"
"Engelli dostu" belediye olduklarının altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Engelli vatandaşlarımızın toplumdan soyutlanmaması, fiziksel ve benzeri hiçbir ayrımcılığa uğramaması bizim garantimiz altındadır. Onların hayatını kolaylaştırmak ve toplum hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlanmasını sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Keçiören’i engelsiz bir şehir yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
Engelsiz Kamu Hizmet Ödülü, Engelsiz Özel Sektör Ödülü, Engelsiz Belediye Ödülü, Engelsiz Medya Ödülü, Engelsiz Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü, Engelsiz Eğitim Ödülü, Engelsiz Web Sayfası Ödülü, Engelsiz Öğrenci Projesi Ödülü olmak üzere toplam 8 kategoride ödüllerin dağıtıldığı ve Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğiyle Manisa’da gerçekleşen programda Keçiören Belediyesi’nin uygulaması katılımcılarında büyük beğenisini kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelsiz Web Sayfası Ödülünün Sahibi Keçiören Belediyesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz Web Sayfası Ödülünün Sahibi Keçiören Belediyesi haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı