MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Engelsiz tüketici projesine büyük ilgi

DHA
08.03.2018 - 10:22Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN Ticaret İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Engelsiz Tüketici Projesi kapsamında, engellilerin haklarının korunmasını sağlamak için gerekli altyapının oluşturulması hedefleniyor.
Proje kapsamında Büyükşehir Kongre Sarayı Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen ‘Tüketici olarak haklarımız' konulu çalışma toplantısı büyük ilgi gördü. Burada konuşan İl Müdür Vekili Hacı Akif Yıldız yaptığı konuşmada Ticaret İl Müdürlüğü olarak öncelikli hedeflerinin engelli vatandaşların haklarının korunmasını sağlamak için gerekli altyapının oluşturulmasının olduğunu belirtti. Yıldız, bu anlamda 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde proje kapsamında yapılan çalışma toplantısının sonuç bildirgesini engelli tüketicilerle birlikte çeşitli alışveriş merkezlerinde ve kentin çeşitli noktalarında dağıtacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Hasan Celal Taş yaptığı konuşmada, Türkiye’deki belediyeler içinde engelli Daire Başkanlığına sahip tek belediyenin Mersin olduğunu kaydederek, başkanlık olarak hedeflerinin şehrin erişebilirliğini sağlamak olduğunu dile getirdi. Daha sonra ise Ticaret İl Müdürlüğü uzman personeli Kasım Yetiş Coşkunfırat tarafından tüketici hakları katılımcılara anlatıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Engelsiz tüketici projesine büyük ilgi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı