ANTALYA HABERLERİ

Engelsiz Park Ve Yaşam Merkezi, Deva Olmaya Devam Ediyor

IHA
08.09.2015 - 12:43Son Güncelleme :

ANTALYA ALANYA BELEDİYESİ, ENGELSİZ PARK VE YAŞAM MERKEZİ ENGELLİ VATANDAŞLARIN VE AİLELERİNİN SORUNLARINA YARDIMCI OLMAYA DEVAM EDİYOR

IHA

Antalya Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi engelli vatandaşların ve ailelerinin sorunlarına yardımcı olmaya devam ediyor.
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi, engelli birey ve yakınlarını hakları konusunda bilgilendirerek, sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Bireylere, engel grubuna uygun uzman desteği sağlayan, ihtiyaç sahiplerine medikal malzeme yardımı yapan merkez, engellilerin günlük hayata aktif katılımlarını sağlamaları konusunda da projeler üretmeye devam ediyor. Engeliz Park ve Yaşam Merkezi’nde istihdam edilen uzmanlar, engelliler için Cumartesi de dahil olmak üzere haftanın altı günü faaliyetlerini sürdürüyor. Psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişim uzmanları, el sanatları öğretmeni ve proje koordinatörü hem engelli bireylere hem de ailelerine hizmet veriyor.
HANGİ UZMAN, HANGİ DESTEĞİ VERİYOR?
Psikolog; engelli birey ve yakınlarına psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra, toplumda engelli farkındalığını arttırıcı eğitim ve seminerler düzenliyor. Fizyoterapist; bedensel engelli bireylerin kas, iskelet sistemi, kas kuvvet, uzunluk, esneklik, günlük yaşam aktivitelerindeki bağımsızlık düzeyini değerlendirerek, durumlarına uygun terapatik ve egzersizler vermekte ve düzenli takiplerini sağlamakta.
Çocuk Gelişim Uzmanları, modern eğitim salonunda engelli çocuklara günlük yaşam, öz bakım, bilişsel, psikomotor, dil gelişimi ve toplumsal yaşam becerilerinin oyun yoluyla kazandırılması için faaliyetler yürütmekte. El Sanatları öğretmeni, engelli birey ve yakınlarının günlük yaşamlarını sosyal amaçlı faaliyetlerle geçirmeleri amaç edinilerek ipek kozasından çiçek yapımı, kara kalem yağlı boya resim çalışması, ahşap boyama, sabundan meyve yapımı, seramik çömlek yapımı gibi çeşitli sanatsal faaliyetler yürütülmekte.
DEVAM EDEN 5 PROJEYE YENİLERİ EKLENİYOR
Merkezin Proje Koordinatörlüğü tarafından; devam eden ‘’Herkes için Alanya’’, ‘’Engelsiz Turizm Kenti Alanya’’, ‘’Her Kulaç Bir Hayat’’, ‘’Hayata Yelken Aç’’, ‘’Gönüllü ol Fark Yarat’’ gibi projeler yürütülüyor.
ENGELLİLERE YÖNELİK YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK
Alanya Belediyesi’nin engellilere yönelik yatırımlarının devam edeceğini söyleyen Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel, “Sosyal Belediyecilik ilkesiyle çalışmalarımıza devam ederken, Engelli birey ve yakınlarının ücretsiz yararlandıkları bu hizmetlerin daha çok kişiye ulaşması ana hedefimizdir. Bu kapsamda engelli vatandaşlarımızı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’mizdeki hizmetlere dahil olmaya davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Engelsiz Park Ve Yaşam Merkezi, Deva Olmaya Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz Park Ve Yaşam Merkezi, Deva Olmaya Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı