İZMİR HABERLERİ

Engelsiz kardeşler Kozbeyli'de bütünleşti

DHA
26.03.2016 - 11:40Son Güncelleme :

Engelsiz kardeşler Kozbeyli'de bütünleşti

DHA

İZMİR'in Foça İlçesi'ndeki Kozbeyli İlkokulu öğrencileri ile Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencileri biraraya gelerek birlikte resim yaptı.

Kozbeyli İlkokulu Müdür Yardımcısı Serap Demir'in öncülüğü ve koordinatörlüğünde hazırlanan 'Biz Biriz Hep El Eleyiz' projesi kapsamında Kozbeyli İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri ile Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencileri Kozbeyli'de biraraya geldi. Her iki okuldaki öğrencilerin birbirleriyle arkadaş olması hedeflenen etkinlik kapsamında öğrenciler önlüklerini giyerek resim atölyesinde vakit geçirdi. Ressam Leyla Buhara'nın rehberliğinde engelsiz kardeşler, engelsiz ve özgür yaşamı temsilen uçan balon resimleri yaptı. İki saat süren çalışma sonrası resimleri birbirlerine gösterip değerlendirdiler.

Engelli olarak tanımlanan bireyleri toplumun ayrı bir kesimi olarak niteleme yerine bütünleşmiş bir parçası olarak algılayabilme bilinci oluşturmak istediklerini kaydeden Müdür Yardımcısı Serap Demir, oyun ve sanatsal etkinliklerle engelleri aşıp ortak ürünler üretmeyi hedeflediklerini açıkladı. Demir, "Foça Saklı Bahçe Sanat Evi desteği ile gerçekleştirdiğimiz resim tamamlama etkinliği çok güzel bir kardeşlik şenliğine dönüştü. Benzerini Nisan ayında bu kez Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi'ne giderek yapacağız. Hem biz hem öğrencilerimiz hem de misafir öğrencilerimiz çok mutlu olduk. Aralarında güzel bir iletişim ve etkileşim doğdu. Biz engelsiz kardeşlerin Kozbeyli'de bütünleştiğine inanıyor, bu uygulamanın yaygınlaşmasını temenni ediyoruz" dedi.Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Engelsiz kardeşler Kozbeyli'de bütünleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz kardeşler Kozbeyli'de bütünleşti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı