Ege Haberleri

EGE

  Engelsiz deniz keyfi

  Hürriyet Haber
  28.08.2014 - 01:11 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir ve Seferihisar belediyelerinin desteğiyle İzmir Kent Konseyi tarafından engellilere yönelik düzenlenen "Denizde Buluşalım" etkinliği beğeni topladı.


  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi, kentteki tüm engelli gruplarına yönelik 5 günlük "Günü birlik denizde buluşma" etkinliği düzenledi. Seferihisar Akarca Koyu'nda, her gün değişik bir engelli grubuna yönelik olarak düzenlenen etkinlik sırasıyla ortopedik engelliler, süreğen hastalıklar, zihinsel, görme ve işitme engelliler için ayrı ayrı gerçekleştiriliyor.
  Engelli vatandaşların kent hayatına katılmaları, bir araya gelmeleri ve aileleriyle birlikte eğlenmeleri amacıyla düzenlenen geziler için Seferihisar Belediyesi'nin katkıları ile Akarca koyu seçildi. Engelliler için düzenlenmiş olan mavi bayraklı plajda ortopedik engelliler için denize uzanan bir rampa da yapıldı. Tuvaletler ve otopark alanları da engellilerin kullanımına uygun hale getirildi.
  Her gün sabah saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden kalkan otobüsler ile keyifli bir yolculuğun ardından Seferihisar'a gelen engelli katılımcılar, aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi. Gezilerde katılımcılarla birlikte olan İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Süleyman Er, engellilerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan sosyalleşme probleminin çözümü için gerçekleştirdikleri bu etkinliğin Büyükşehir Belediyesi sayesinde hayata geçirildiğini söyledi. Er, "Özelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Yıllardan beri engellilerin bitmeyen problemleri var. Ama bunlardan en önemlisi, engelli kardeşlerimizi sosyal hayatın içine katmaktı. Burası çok sakin temiz bir yer ve mavi bayraklı bir deniz. Arkadaşlarımızın bir gün de olsa aileleriyle birlikte mutlu olması bizi de mutlu ediyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı