ANKARA HABERLERİ

‘Engelsiz’ Çankaya için eylem planı

Hürriyet Haber
25.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nce “Engelsiz Çankaya Eylem Planı” kapsamında belediye teknik personeline ve müdürlük yöneticilerine engelsiz kent mekanı tasarım ilkeleri konusunda “Ulaşılabilirlik Semineri” verildi. Seminerin bir bölümüne katılan engelli vatandaşlar da yaşadıkları sorunları seminer kapsamında yetkililerle paylaştı.

Hürriyet Haber

İki ayrı günde yapılan seminere Çankaya Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Etüt Proje ve İmar Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Seminer yöneticisi Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak, kişinin bağımsız olarak istediği mekana, bilgi ve hizmete ulaşabilmesi gerektiğini ve bunun temel bir insan hakkı olduğunu vurguladı.

Atak, tüm vatandaşlardan toplanan vergilerle sadece engelsiz vatandaşların kullanımına yönelik kent mekanı oluşturulmasının gerçek bir haksızlık olduğunu ifade etti.

Sokakların, caddelerin, engelli vatandaşların dışında, yük taşıyanlar, bebek arabası kullananlar, hamileler, yaşlılar ve çocuklar için de engellerle dolu olduğunu vurgulayan Atak, yapılacak düzenlemelerin herkes için gerekli olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ‘Engelsiz’ Çankaya için eylem planı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı