« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engelsiz Aslandar Kıtalararası Kupa'ya katılacak

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 26-28 Ekim tarihleri arasında Japonya'nın Kitakyushu kentinde bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Kıtalararası Kupa'ya (Kitakyushu Cup), Avrupa kıtasını temsilen katılma daveti aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, 22 Ekim'de Japonya'ya hareket edecek “Engelsiz Aslanlar”, 29 Ekim'de kıtalararası şampiyon olarak bir kez daha yurda dönmek için mücadele edecek. alatasaray'ın Kıtalararası Kupa'daki rakipleri Amerika kıtasını temsilen ABD'den Dallas Mavericks, Avustralya kıtasını temsilen Avustralya'dan Wollongong Roller Hawks, Asya ve Okyanusya kıtasını temsilen de Japonya'dan Miyagi Max olacak.

Maç programı

Sarı-kırmızılı takımın organizasyondaki maç programı şöyle:

26 Ekim Cuma:
Galatasaray-Dallas Mavericks

27 Ekim Cumartesi:
Galatasaray-Wollongong Roller Hawks

28 Ekim Pazar:
09.00 Miyagi Max-Galatasaray
14.00 Final

Daha önce 3 kez kazandı

Galatasaray, 2008, 2009 ve 2011 yıllarında bu önemli kupayı 3 kez Türkiye'ye getirmeyi başarmıştı. Üç kez dünya şampiyonu olan “Engelsiz Aslanlar”, 2003'ten itibaren düzenlenen Kıtalararası Kupa'yı en çok kazanan takım olma unvanını da elinde bulunduruyor. Sarı-kırmızılı ekip, geçtiğimiz sezon final maçında ev sahibi Miyagi Max'ı 68-51 mağlup ederek kupaya uzanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler