ZONGULDAK HABERLERİ

Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi

AA / Ferdi Akıllı
15.01.2015 - 13:33Son Güncelleme : 15.01.2015 - 13:34
AA / Ferdi Akıllı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşları için kapasite geliştirme eğitimi düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AB Katılım Öncesi Yardım Kurumu tarafından 16 ilde yapılması planlanan Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi doğrultusunda düzenlenen eğitimde konuşan Bakanlık Müşaviri Sermet Başaran, sivil toplum kuruluşları desteklendiğinde kamu kurum ve kuruluşlarının göremediği konularda orijinal projeler üretebildiğini söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının projelerinin artmasını ümit ettiklerini anlatan Başaran, şunları kaydetti:

"Biz 50-100 bin avro arasında projeleri destekliyoruz. Bu kapsamda projenin en önemli etkinliklerinden birini engelliler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin düzenlenecek eğitim programı yoluyla güçlendirilmesi oluşturulmaktır. Eğitimlerimizi 16 ilde bölgesel olarak yapıyoruz. Bu yolla ilgili sivil toplum kuruluşlarının kapasite gelişimleri ve nitelikli hizmet vermeleri sağlanacaktır."

Zonguldak, Bartın, Bolu ve Kastamonu'dan sivil toplum kuruluşlarınında hazır bulunduğu ve 2 gün sürecek proje eğitim programında, sivil toplum kuruluş temsilcilerine "BM Engelli Hakları Sözleşmesi", "Sivil Katılım ve Önemi", "Sivil Toplum Kuruluşları için İletişim Yöntemleri", "AB Fonları ve Sistemi", "AB Hibe Sistemi ve Proje Hazırlama" konularında eğitimler verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:52
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı