ADANA HABERLERİ

Engellileri düşünmeyen işyerleri ruhsat alamayacak

DHA
27.03.2016 - 13:13Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA)- ADANA'da merkez Çukurova İlçe Belediyesi, sorumluluk alanlarında yeni açılacak işyerlerine, 'Engelsiz olma' koşulu getirdi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçede işyeri açmayı düşünenlerin ruhsat almaları için engellileri düşünerek tasarım yapma, asansör düğmeleri bile engellilere göre ayarlamaları gerektiğini söyledi. İlçenin engellilere uygun hale getirilmesi için çalıştıklarını belirten Çetin, buna uygun hareket etmeyenlere işyeri açma ruhsatı vermeyeceklerini söyledi.
Sokaklardaki sahipsiz kediler için hayvanseverlerin bıraktığı yiyeceklerin koku yaptığını belirten Çetin bu konuda da şöyle konuştu:
"Ne olur kedileri siz beslemeyin. Ortalık pis görüntü ve kokudan geçilmiyor. Veteriner müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz özel ekipler kedileri kuru mamayla besleyecek. Yiyeceklerin parklarda ortalığa saçılmasına neden olan görüntülere engel olacağız. Kedi seven vatandaşlarımız rahat olsunlar; kedileri biz besleyeceğiz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Engellileri düşünmeyen işyerleri ruhsat alamayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engellileri düşünmeyen işyerleri ruhsat alamayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı