ERZURUM HABERLERİ

Engellilere Ücretsiz Protez Müjdesi!

IHA
19.10.2015 - 10:14Son Güncelleme :

ENGELLİLERE ÜCRETSİZ PROTEZ MÜJDESİ

IHA

Dünya Engelliler Gelişim Derneği, Artı Ortopedi Medical ile yaptığı anlaşma gereği engelli, gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz protez desteği sağlıyor. Protez, ortez vb. cihazlar yapılan protokol gereği hiç bir fark, ücret alınmadan istenilen ölçü ve ayarda yapılacak. Merkezi Ankara’da bulunan Medical’e gitmek isteyen vatandaşların konaklama, yeme ve içme masraflarıda merkez tarafından karşılanacak.
Protokol hakkında bilgiler veren Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı İslam Meral, gazi, engelli ve şehit yakınlarına ücretsiz olarak protez ve ortez desteği verildiğini söyledi. Bu protokolün derneğin projeleri arasında yer aldığını ve hayata geçirildiğine dikkat çeken Meral, merkezi Ankara’da bulunan Artı Ortopedi Medical’in protez yaptırmak isteyen vatandaşlara tüm imkanları ücretsiz sağlayacağını kaydetti. Bu proje sayesinde dernek olarak engelli bireylere daha fazla destek amacında olduklarını anlatan Meral, “Dünya Engelliler Gelişim Derneği ve Artı Ortopedi Medical arasında yapılan protokol gereği tüm Engellilerimizin ve Gazilerimizin ortez, protez vb. gibi cihazların tamamı hiçbir ücret farkı ödenmeden istedikleri ölçü ve ayarlarda Engellerimiz ve Gazilerimize yapılıp teslim edilecek” dedi.
“KONAKLAMA, YEME VE İÇME ÜCRETSİZ”
Protokolun içeriğine değinen Meral, “Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanlığı ile Artı Ortopedi Medical arasında yapılan protokol gereği Tüm Engellilerimizin ve Gazilerimizin ortez, protez vb. gibi cihazların tamamı hiçbir ücret farkı ödenmeden istedikleri ölçü ve ayarlarda Engellerimiz ve Gazilerimize yapılıp teslim edilmektedir. Avrupa Birliği kapsamında yürütülen projeler, Engelliler ve Gazilerimizin engelsiz ve daha iyi bir hayat sunarak işlerin kolaylaştırılması için Artı Ortopedi Medical ile hayata geçirilmektedir. Projelerden kaynaklanan gelirler ile engellilerin devlete ödediği yüzde 20 lik fark ücreti, bu gelirlerden karşılanacaktır. Bunlara dahil olarak il dışından gelecek olan engelli ve gazilerimiz içinde misafirhanelerde ücretsiz kalma ve yeme içme her şey dahil ücretsiz olacaktır. Engellilerimiz ve Gazilerimiz Artı Medikalı tercih ettikleri halde hiçbir ücret farkı ödemeksizin istedikleri cihazları temin edebileceklerdir. Ortez, protez vb. gibi cihazların raporları da yine Artı Medikal merkezi tarafından anlaşmalı hastanelerden kolaylıkla çıkarılacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Engellilere Ücretsiz Protez Müjdesi! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engellilere Ücretsiz Protez Müjdesi! haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı