İZMİR HABERLERİ

Engellilere ücretsiz göz taraması

DHA
28.04.2017 - 17:58Son Güncelleme :
DHA

TINAZTEPE Torbalı Tıp Merkezi, Torbalı Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliği ile ilçedeki engellilere ücretsiz göz sağlığı taraması gerçekleştirdi. 'Hayat İçin Her Şey' sloganıyla başlayan ve 3 gün süren uygulamadan toplam 300 engelli yararlandı.

Torbalı Belediyesi Kent Konseyi'ne bağlı Engelli Meclisi, sosyal sorumluluk kapsamında İzmir'in Torbalı ilçesinde yaşayan engelli vatandaşlar için göz taraması projesi başlattı. Proje, Tınaztepe Torbalı Tıp Merkezi'nin de desteğiyle tamamlandı. Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen proje sayesinde ilçede faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin engelli öğrencilerine ücretsiz göz taraması yapıldı.

Yaklaşık 4 bin engellinin bulunduğu ilçede önemli çalışmalara imza attıklarını ve atacaklarını ifade eden Torbalı Kent Konseyi Başkanı Cafer Tosun, "3 gün süren göz sağlığı taramasından engelli bireylerimiz ücretsiz yararlandı. Görme problemi olanlar ilgili yerlere yönlendirildi. Biz de her aşamada engelli bireylerimizin yanında yer aldık" dedi.

"ENGELLERİ EL ELE AŞACAĞIZ"

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de ilçede yaşayan engellilere yönelik uygulanan göz taramasının önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, "Torbalı’da bu tür faaliyetleri sık sık yapıyoruz. Bizim için halka dokunmanın, onların sorunlarını birlikte aşmanın önemli araçlarından birisi de bu tür organizasyonlar oluyor. Bu tarz uygulamalardan çok da olumlu geri dönüşler alıyoruz. Ve görüyoruz ki engelli bireylerin hayatlarına yapılan bu tip küçük dokunuşlar bile onların yaşam kalitesine ciddi katkılar yapıyor. Engelleri daima el ele aşacağız" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Engellilere ücretsiz göz taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engellilere ücretsiz göz taraması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı