VAN HABERLERİ

Engelliler Yolu Engellerle Dolu

IHA
26.10.2015 - 15:27Son Güncelleme :

VAN'DA GÖRME ENGELLİLERİN RAHATÇA KALDIRIMLARDA YÜRÜYEBİLMELERİ İÇİN YAPILAN ENGELLİ YOLLARI, ADETA ENGEL ÇIKARAN YOLLAR HALİNE GELDİ.

IHA

Van’da görme engellilerin rahatça kaldırımda yürüyebilmeleri için yapılan engelli yolları, adeta engel çıkaran yollar haline geldi.
Van’ın birçok noktasında belediyelerin kaldırım çalışmasında engelli parkurunun direklerle kesişmesi şaşkınlığa yol açarken, birçok esnafın da kaldırımları işgal etmesi tepkilere neden oluyor. Engelliler için yapılan kaldırımların bazı bölümleri direkler, esnafların işgali ve bazı ağaçlar yüzünden adeta engellerle dolu. Van’da, görme engellilerin yardıma ihtiyaç duymaksızın yürüyebilmesi amacıyla yaya kaldırımlarına yaptırılan sarı hatlı döşenen uyarı ve yön taşları engellerle dolu. Engellilerin ayak altında hissederek ya da bastonlarını kullanarak üzerindeki kabartmalardan yönlerini bulduğu kılavuz yollardaki uzun çizgiler ulaşımlarında büyük rahatlık sağlıyor. Engelliler için yapılan kaldırımların bazı bölümleri, esnafın kaldırımı işgal etmesi, enerji direkleri ve bazı ağaçlar yüzünden adeta engellerle dolu. Gelişi güzel yapılan çalışmalarda görme engellilere de rahatlık sağlanması için hayata geçirilen birçok proje, görme engelliler için adeta çileye dönüşüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Engelliler Yolu Engellerle Dolu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler Yolu Engellerle Dolu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı