TEKİRDAĞ HABERLERİ

Engelliler Üreten Konumunda Olacak

IHA
06.10.2015 - 10:18Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ HASAN YILMAZ TEKİRDAĞ GENELİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR VE YAPILACAK PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

IHA

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Tekirdağ genelinde yapılan çalışmalar ve yapılacak projeler hakkında bilgi vererek, “Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi sayesinde merkezimizde açılacak resim, el işi ve ahşap atölyeleri ile engelli vatandaşlarımız bekleyen değil üreten konumunda olacaklardır” dedi.
Hasan Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yatırımlarına devam ettiğini ve Tekirdağ ilinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün yapımına devam ettiği Malkara Huzurevi, Marmara Ereğlisi ilçesine yapılması planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi ve Kapaklı ilçesinde yapımı devam eden Çocuk Destek Merkezi projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
“ENGELLİ VATANDAŞLARIN BAKIMI YAPILACAK”
Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi ile engelli vatandaşların durumuna göre kurslar açılarak, onların üretime katkı sağlamalarına yardımcı olacaklarını ifade eden Yılmaz, “Son bir yıl içerisinde engelli ve yaşlı hizmetleri bakımı için oluşturulacak projelere ciddi yatırımlar yapıldı. Bunlardan birincisi Malkara ilçesinde inşaat aşamasında olan huzurevi inşaatımızdır. Malkara Huzurevi inşaatı tamamlandığı zaman 96 yaşlı vatandaşımız burada misafir edilecek. Bu huzurevinin tamamlanması ile 5 yıllık huzurevi ihtiyacının tamamlanacağını düşünüyoruz. Yine 2014 programına alınmış Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz var. Bu projeyi Marmara Ereğlisi ilçesine yapmayı planlıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde aşırı bakıma ihtiyacı olmayan engelli vatandaşlarımız burada kalacaklar. Engelli vatandaşların hem burada bakımı yapılacak hem de burayı rehabilitasyon merkezi olarak da kullanacağız. Burada engelli vatandaşlarımızın durumuna göre kurslar açarak onların üretime katkı sağlamalarına yardımcı olacağız. Merkezimizde açılacak resim, el işi ve ahşap atölyeleri ile engelli vatandaşlarımız bekleyen değil üreten konumunda olacaklardır” diye konuştu.
Yılmaz, ayrıca Kapaklı ilçesine yapılacak olan Çocuk Destek Merkezi ile buradaki çocukların iş hayatına atılana kadar destekleneceğini vurgulayarak, “Kapaklı ilçemize de Çocuk Destek Merkezi yapıyoruz. Bu merkez suç mağduru çocuklarımızın kaldığı bir merkez. 40 civarında çocuğun bakımı yapılacak. Burada ki çocuklara hem eğitim öğretim noktasında yardımcı olacağız hem de iş hayatına atılma konusunda onlara destek olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Engelliler Üreten Konumunda Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler Üreten Konumunda Olacak haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı