Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Engelliler için okul liseye konferans salonu

  Turan GÜLTEKİN- Yaşar ANTER/BODRUM (DHA)
  17.09.2005 - 02:08 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün Bodrum’da eğitim tesislerinin açılışlarını yaptı. İlk olarak Bodrum’un Yahşi Beldesi’nde engelliler için yaptırılan ‘Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ni açan Cumhurbaşkanı Sezer okulu yaptıran Bodrum Zihinsel Engelliler Derneği’ne teşekkür ederek şöyle dedi: ‘Burada eğitim görecek öğrencilerimizi ve tüm engellilerimizi toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını unutmadan yaşama sıkı sıkı tutunmaya çağırıyorum.’

  Ardından Turgut Reis’e geçen Cumhurbaşkanı, işadamı Şevket Sabancı’nın eşi Hayırlı Sabancı adına yaptırılan Çok Programlı Lise’nin 350 kişilik konferans salonu açılışına katıldı. Törende 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Cumhurbaşkanı Sezer’in eşi Semra Sezer, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın eşi Sema Doğan ile Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve eski bakanlardan Kaya Erdem de yer aldı.

  ‘Eğitim geleceğin güvencesidir’ diyen Cumhurbaşkanı Sezer, işadamı Şevket Sabancı’nın, eğitim gibi yüce bir amaç için olanaklarını seferber ederek, Türk insanının gönül zenginliğine güzel bir örnek oluşturduğunu belirtti. Sezer, geçen yıl vefat eden işadamı Sakıp Sabancı’yı saygı ve rahmetle andığını kaydetti.

  Cumhurbaşkanı Sezer ve 7. Cumhurbaşkanı Evren daha sonra, geçen yıl öğretime açılan okulu gezerek, Şevket Sabancı’dan bilgi aldı.

  Bu sırada, halkoyunları gösterisi yapan öğrencileri izleyen Sezer, öğrencilerle anı fotoğrafı çektirdi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı