MALATYA HABERLERİ

Engelliler İçin Müdürlük Kuruluyor

IHA
10 Temmuz 2015 - 17:30Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 17:31

MALATYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTILARINI YAPTI.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’nı, yaptığı ikinci oturumla tamamladı.
8 Temmuz Çarşamba günü ilk oturumu yapan Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 10 Temmuz Cuma günü II. Oturumu gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda saat 14.00’de yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüş başkanlık etti. Gündem dışı verilen tekliflerin gündeme eklenmesinin ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlçelerden gelen Enerji Üretim Alanı fonksiyonu verilmesi talepleri, İmar ve Bayındırlık Komisyon raporu doğrultusunda ertelenirken, diğer imar maddelerinin bir kısmı komisyona havale edilip, geri kalanları karara bağlandı. Büyükşehir Meclisi, gündem maddeleri arasında yer alan içme suyu kaptaj sahasında mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan parsellerin, koruma alanı yapılması ve Dünya Bankası ile yapılacak anlaşmalar için MASKİ’ye devredilmesine karar verdi.
Son yıllarda engellilere yönelik yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarla Türkiye genelinde öne çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik bu hizmetlerini müstakil müdürlük nezdinde yapmak için çalışma başlattı. Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü kurulması teklifi, Büyükşehir Meclisi tarafından Hukuk Komisyonu’na havale edildi. Önümüzdeki aylarda yapılacak olan toplantılarda, Hukuk Komisyonu raporunun tamamlanmasıyla Müdürlüğün resmen kurulması bekleniyor.
Temmuz ayı toplantısında, Büyükşehir Meclisi Yeşilyurt ilçesi Tecde mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’nin hissedarı olduğu 15 adet taşınmazlardaki belediye hisselerinin satışı için encümene yetki verdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nı 12 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Engelliler İçin Müdürlük Kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler İçin Müdürlük Kuruluyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı