ANKARA HABERLERİ

Engelliler için 11 bin mavi kapak

Erhan GÖĞEM/DHA
26.09.2012 - 12:57Son Güncelleme :

Zeynep Öztürk, 6 ay önce başladığı çalışma sonucu 11 bin adet mavi kapak toplamayı başardı.

Erhan GÖĞEM/DHA

Kırıkkale’de yaşayan dokuz yaşındaki Zeynep Öztürk, engellilere tekerlekli sandalye alabilmek için 6 ay önce başladığı çalışma sonucu 11 bin adet mavi kapak toplamayı başardı.
Akranları ile birlikte büyüklerine örnek olacak bir davranış sergileyerek her kesimin takdirini kazanan Zeynep Öztürk, “Unutmayalım ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Mavi kapak toplama kampanyasına destek her geçen gün artıyor. Gelin, hep birlikte mavi kapak toplayıp, engelli vatandaşlarımızı tekerlekli sandalye ile buluşturalım” dedi.

Düğünde kapak topladı

Altı ay önce mavi kapak toplamaya başladığını ve herkesin bunu yapabileceğini belirten Öztürk, “Düğünlere ve şenlik alanlarına giderek vatandaşların attığı kapakları topladığımı gören ailem, bunu neden yaptığımı sordu. Engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye alınabilmek ve yardım edebilmek adına kapak topladığımı söyledim. Bana destek veren ailem, sokaktan ve iş yerinden buldukları mavi kapakları getirmeye başladı, 11 bin mavi kapağa ulaştım” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Engelliler için 11 bin mavi kapak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı