ANKARA HABERLERİ

Engelliler haklarından haberdar değil

Hürriyet Haber
26.12.2017 - 16:52Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi, engelli vatandaşların yasal haklarını öğrenmeleri için ‘Engelli Hakları’ adlı bir seminer düzenledi.

Hürriyet Haber

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİMSEN) Engelliler Komisyon Başkanı Ayşe Sarı tarafından Yenimahalle Belediyesi Yeni Salon’da gerçekleşen seminere, engelli vatandaşlar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Sarı, “Çoğu engelli yurttaşımız haklarından haberdar değil, haberdar olanlar da tam anlamıyla bilmiyor” dedi. Engellilerin hakları konusunda bilmesi gerekenleri madde halinde sıralayan Sarı şunları söyledi:

MUTLAKA BİLİNMELİ

“Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi, Engelliler Hakkında Kanun, Anayasa’nın ilgili maddeleri, Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği, Özürlülük Ölçütü Sınıflandırılması ve Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları hakkında yönetmelik, Otizm Eylem Planı, Çocuklar ve Gençler için özel gereksinim raporu hakkında yönetmelik. Bunları engelliler ve aileleri mutlaka bilmelidir.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelliler haklarından haberdar değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2017 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler haklarından haberdar değil haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:35
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı