ADIYAMAN HABERLERİ

Engelliler Camiyi Ziyaret Etti

IHA
12.10.2015 - 16:20Son Güncelleme :

ENGELLİ VATANDAŞLAR CAMİYE GİDEREK MÜFTÜ İLE BİRARAYA GELDİ

IHA

Bu yıl 12-18 Ekim tarahleri arasında kutlanılacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlar camiyi ziyaret ederek, Müftü ile sohbet ettiler.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu ve bazı engelliler Müftü Mehmet Ali Öztürkcü ile camide buluştu. Sıratut Cami’sini ziyaret eden engelliler, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ile sohbet ettiler.
Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ise, camilerin İslam Dini için ne kadar önemli olduğunu dile getirerek, “Caminin manası da birleştirmek, bir araya getirmek, bir birlik oluşturmaktır.
Cami çok fonksiyonlu bir mekândır. Yryüzü bir camiidir. Herkes istediği yerde namazını kılabilir. Ama camide eda edilen ibadetlerin daha faziletli olduğu manasının büyük olduğu bir gerçektir. Hem eğitim yeridir, hem ibadet yeridir hem de sosyal etkinliklerin mekânıdır. Peygamber Efendimizin zamanında okul falan yokken ibadetler, sosyal etkinlikler, eğitim meseleleri, cihat meseleleri her şey camilerde konuşulurdu. Yani bu kadar geniş manası olan fonksiyonlu olan mekânlardır. Peygamber Efendimiz ibadetin camide yapılmasını emretmiştir. Camide cemaatle yapılan ibadetlerin bir insanın tek başına yapacağı ibadetlerden 27 derece daha faziletli olduğunu Peygamberimiz beyan etmiştir. O münasebetle gidebildiği yere kadar camiye gitmesi gerekmektedir. Engelli kardeşlerimiz camiye gidip diğerlerine rağmen biraz fazla zahmet çekip gidince onların sevabı da mükâfatı da daha fazla olur. O bakımdan biz istedik ki sizlere bugün burada bir araya gelelim. Bir örnek teşkil etmesini istedik” dedi.
Daha sonra Müftü Öztürkçü tarafından engelli vatandaşlara kitap hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Engelliler Camiyi Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelliler Camiyi Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı