GeriSpor Engelli yüzücülerin başarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelli yüzücülerin başarısı

Engelli yüzücülerin başarısı
refid:15101100 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan 24. Uluslararası Almanya Engelliler Yüzme Şampiyonası'na katılan Türk Milli Takımı'ndan 2 sporcu Dünya Şampiyonası vizesi almayı başardı.

Engelli Yüzme Milli Takımı'ndan Beytullah Eroğlu ile Özlem Baykız, Berlin Avrupa Spor Parkı Yüzme ve Atlama Salonu'nda yapılan ve 47 ülkeden 630 sporcunun katıldığı şampiyonada elde ettikleri derecelerle Hollanda'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazandılar.

Antrenör Osman Çullu yönetiminde Özlem Baykız, Beytullah Eroğlu ve Berk Kamanlı'nın yarıştığı şampiyonada, tek stilde barajı geçen Eroğlu ile 5 stilde barajı geçen Özlem Baykız 15-21 Ağustos tarihleri arasında Hollanda'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Milli takım antrenörü Osman Çullu, yaptığı açıklamada, bu başarıların yıllardır yapılan çalışmaların bir ürünü olduğunu belirterek, “Hedeflerimiz büyüdü. Amacımız engelli sporunu ülkemizde geliştirmek. Bunun için çalışıyoruz. Çok yakında uluslararası bir şampiyonada Türk engelli sporcular bayrağımızı göndere çektirecektir” diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle