Ege Haberleri

  Engelli torunu uğruna felç oldu

  Şevket ALTINAYAR / NAZİLLİ, (DHA)
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın Nazilli İlçesi’ne bağlı Bozyurt Köyü’nde yaşayan emekli Hüseyin Eşsiz, doğuştan yürüme engelli olan torunu Burcu Akbolca’ya (8) akülü araba alabilmek için mavi kapak toplarken beyin kanaması ve kısmi felç geçirdi.

  Nazilli Devlet Hastanesi Nöroloji Servisi’nde tedavi altına alınan Eşsiz, “Torunlarımı, onlarla vakit geçirmeyi çok özledim. Hastaneden çıkar çıkmaz
  onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğim” dedi.

  24 Şubat 2004’te ikiz torunlarından Açelya sağlıklı doğarken, Burcu’nun  merkezi sinir sistemi hastalıklarından “Meningomiyelosel” olarak dünyaya gelmesi üzerine kendisini torunlarına adayan 64 yaşındaki Eşsiz, akülü araba almak için çevresini de seferber etti. 160 kilograma yakın mavi kapak toplayan fedakar dede, yaşadığı strese daha fazla dayanamayarak evinin önünde beyin kanaması ve felç geçirdi. İki gün yoğun bakımda kalan Eşsiz’e gerekli müdahale yapıldı. Annesi çalıştığı için Burcu’yu okula götürüp, çıkış saatine kadar bekleyen, tuvalet ihtiyacı olduğunda eve götürüp yeniden sınıfına geri getiren dede, “Akülü olursa hem bizim için hem de torunum için çok iyi olacak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı