« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engelli sporcular 40 derece sıcakta raket salladı

ADANA Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Adana Atlıspor Kulübü'nce organize edilen Tekerlekli Sandalye Türkiye Yaz Kupası Tenis Şampiyonası İzmir, Hatay, Antalya, Ankara ve İstanbul’dan 2'si bayan toplam 24 sporcunun katılımı ile tamamlandı.

Adnan POYRAZ/ ADANA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

‘Engel tanımayanlar kortta' sloganı ile yapılan turnuvada engelli sporcular Adana'nın 40 dereceyi aşan sıcağı ve yüksek nem oranına sahip zorlu ortamında raket salladı. 3 gün süren müsabakalar sonunda tek erkeklerde Ankara Karagücü’nden İbrahim Batmaz birinci, Kemal Okur ikinci, çift erkeklerde Turan Akalın- Muharrem Çakmak (İzmit Tenis Kulübü) birinci, İbrahim Batmaz ve Kemal Okur (Ankara Karagücü) ikinci oldu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi tarafından şampiyonaya konulan ‘En centilmen sporcu' kupasına ise İzmir Balçova Termal Tesisleri Tenis Kulübü’nden Aydın Yurttaş layık görüldü. Kupayı TSYD Adana Şubesi Genel Sekreteri Kurtul Çakın verdi.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As başkanı Fahir Altan, Adana Valisi İlhan Atış başta olmak üzere Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Atlıspor Kulübü Başkanı Esat Tuğberk, Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Canver ile emeği geçenlere teşekkür etti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz