ZONGULDAK HABERLERİ

Engelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına Kolaylık

IHA
18.07.2015 - 11:42Son Güncelleme :
IHA

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, bundan böyle engelli bireylere ait olan araçlar yakınları tarafından kullanılabilecek. Söz konusu uygulamayla ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, yönetmelikte yapılan değişikliğin engelli bireylere kolaylık sağlayacağını vurguladı.
Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle engelli bireylere ait araçların trafik tescil işlemlerinde yeni bir döneme geçildi. Yapılan değişiklikle engelli araçları artık yakınları tarafından da kullanılabilecek. Değişen yönetmelikle ilgili değerlendirmede bulunana Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, “Önceki yönetmelikte bilindiği gibi engellilerin kullandığı ÖTV’den ve vergiden muaf olarak aldıkları özel tertibatlı engelli otomobilleri hiçbir şekilde başkaları tarafından kullanılamıyordu. Yeni çıkan düzenlemeyle özel tertibatlı da olsa engelli araçları artık engelli bireyin eşi, çocuğu ve kardeşi gibi yani birinci derecede yakın akrabaları tarafından kullanılabilecek. Uygulama engelli bireylere büyük kolaylık ve rahatlık sağlayacak. Önceden engelli birey bir yere gitmek istediğinde eşi ya da çocuğu aracı kullanmıyor, bu araçtan faydalanamıyordu. Gerçekten güzel bir uygulama bundan böyle özel tertibatlı engelli araçları, bireyin birinci dereceden yakınları tarafından da kullanılabilecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Engelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına Kolaylık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına Kolaylık haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı