BİTLİS HABERLERİ

Engelli Öğrencilere “Özel Tablet” Dağıtıldı

IHA
01.07.2015 - 10:18Son Güncelleme :

ENGELLİLERE ÖZEL TABLET

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde ki 3 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtımı yapıldı.
"Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü" kapsamında gerçekleştirilen "3. el projesi" kapsamında Ahlat’ta 3 engelli öğrenciye, özel üretilmiş olan bilgisayar faresi ile klavye yerine kullanılabilecek gözlük şeklinde kafaya takılan ve engelli bireylerin tablet bilgisayarın tüm niteliklerini eksiksiz kullanmalarını sağlayacak "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet" bilgisayarın dağıtımı yapıldı. Engelli öğrenci ve velilerini makamında ağırlayarak bir süre sohbet eden Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu daha sonra Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ile birlikte tablet bilgisayarları öğrencilere dağıttı. Özel üretilmiş olan tablet bilgisayarların öğrencilerin eğitimine katkı sunacağını belirten Kaymakam Tekbıyıkoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ülke genelinde her tür kademede ki resmi okullarda öğrenim gören özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere, bakanlıkça yürütülmekte olan “3. el projesi” kapsamında engelli erişilebilirlik cihazı ve tablet bilgisayar dağıtımı yapılmaktadır. Bakanlıkça yürütülmekte olan bu proje kapsamında, ilçemizde eğitim-öğretim gösteren okullar içerisinden tespiti yapılan 3 öğrencimize bakanlığımızca adlarına gönderilen bu tablet bilgisayarları dağıtacağız. Öğrencilerimizde kendilerine verilen bu tabletleri amacına uygun en iyi şekilde kullanacaklardır. Teknolojinin imkanlarından faydalanma yoluna giderek, tablet bilgisayarlarla öğrenimlerine katkı sağlayacaklardır. Böyle bir projenin hayata geçirilmesinde katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Engelli Öğrencilere “Özel Tablet” Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelli Öğrencilere “Özel Tablet” Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı