VAN HABERLERİ

Engelli Öğrencilere Özel Tablet

IHA
24.07.2015 - 11:20Son Güncelleme :

VAN'DA 12 ENGELLİ ÖĞRENCİYE 'ENGELLİ ERİŞEBİLİRLİK CİHAZI VE TABLET BİLGİSAYAR' DAĞITILDI.

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Van’da 12 engelli öğrenciye ‘Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ dağıtımı yapıldı.
‘Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü’ kapsamında gerçekleştirilen ‘3. el projesi’ kapsamında Van’da 12 engelli öğrenciye, özel üretilmiş olan bilgisayar faresi ile klavye yerine kullanılabilecek gözlük şeklinde kafaya takılan ve engelli bireylerin tablet bilgisayarın tüm niteliklerini eksiksiz kullanmalarını sağlayacak ‘Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet’ bilgisayarın dağıtımı yapıldı. Van-Şişli Öğretmenevi’nde düzenlenen törene Van Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Çiftçi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Güneş, şube müdürleri, engelli öğrenciler ve velileri katıldı. Özel üretilmiş olan tablet bilgisayarların öğrencilerin eğitimine katkı sunacağını belirten Adem Çiftçi, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce ülke genelinde her tür kademedeki resmi okullarda öğrenim gören özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere, ‘3. el projesi’ kapsamında engelli erişilebilirlik cihazı ve tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığını söyledi. Çiftçi, “Bakanlıkça yürütülmekte olan bu proje kapsamında, ilimizde de 12 öğrencimize dağıtım yapacağız. Devamı için de gerekli başvuruyu yapmış bulunmaktayız, geldiği takdirde diğer öğrencilerimize bu dağıtımları gerçekleştireceğiz” dedi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Güneş’in de kısa bir konuşma yapmasının ardından öğrencilere özel tabletleri dağıtıldı. Bilgisayarını almaya gelemeyen öğrencilerin tabletleri ise velilerine dağıtıldı. Tören hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Engelli Öğrencilere Özel Tablet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelli Öğrencilere Özel Tablet haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı