ANKARA HABERLERİ

Engelli Mehmet artık özgür

DHA
27.03.2016 - 12:40Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi, geçirdiği bir kaza nedeniyle 20 yıldır tekerlekli sandalyeye mecbur kalan Mehmet Emin Karakoç'u akülü sandalye ile özgürlüğüne kavuşturdu.
Çankaya Belediyesi bir sese daha kulak verdi. Geçirdiği kaza sebebiyle 20 yıldır tekerlekli sandalyeye bağımlı olan Mehmet Emin Karakoç'un akülü sandalye talebine kayıtsız kalmadı. Van'dan gelip henüz 16 yaşında inşaat işçisi iken iş kazası geçirerek yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren Karakoç, Karataş Mahallesi'nde kardeşi ile birlikte yaşıyor. Karakoç'u evinde ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Karakoç'un sevincine ortak oldu.
İkamet ettikleri evin konumu itibariyle ulaşım zorluğu çektiğini ve günün büyük bölümünü evde geçirmek durumunda olduğunu belirten Mehmet Emin Karakoç, “Birinin yardımı olmadan bir yere gidemiyordum. Artık istediğim yere tek başıma gidebileceğim. Belediyemiz destek olduğu için Allah razı olsun" dedi.
Karakoç'u ziyaret eden Belediye yetkilileri, evin eğimli bir yapıya sahip konumda olması sebebiyle ev ve karayolunu bağlayan ara yola asfalt dökülmesi için girişimde bulunacaklarını belirttiler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelli Mehmet artık özgür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelli Mehmet artık özgür haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı