Gündem Haberleri

  Engelli gençler sokağa indi

  Fırat ALKAÇ/İSTANBUL
  29.09.2012 - 17:40 | Son Güncelleme:

  Bağdat Caddesi’nde bir araya gelen engelliler, farkındalık yaratmak için düzenledikleri ‘Flash Mob’ etkinliğiyle Türkiye’de bir ilke de imza attı.

  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliği organize eden Engellerin Ötesinde Derneği gönüllüleri, onlarca engelli ve ailesi sokak ortasında bir anda ellerindeki vurmalı ve üflemeli çalgılarla müzik çalmaya başladı. Bağdat Caddesi’nde yürüyen vatandaşlar ise engellilerin çaldığı müziğe yoğun ilgi gösterdi.

  TÜRKİYE’DE BİR İLK
  Bu etkinlikle birlikte engelliler, Türkiye’de bir ilke de imza attı. Planlı bir şekilde ellerindeki çalgılara aniden sokağa çıkan ve kalabalığın ilgisini kendilerine çeken engelliler “Flas Mob” (Dip notu okuyunuz) adı verilen bu uygulamayla eşsiz anlar geçirdi.

  ENGELLİ GENÇLER SOKAĞA İNDİ


  Mutlulukları gözlerinden okunan engelli çocukların aileleri ise zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

  Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu, AKUT Kent Gönülleri Grubu ve eğitimcilerin de destek verdiği etkinlik profesyonel bir ekip tarafından mini bir klip haline getirilecek.

  AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK 

  Engellerin Ötesinde Derneği gönüllülerinden Melike Cengiz, yaptıkları bu etkinlikle farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek “Bu bizim bu şekilde ilk yaptığımız etkinlik. Burada engelli arkadaşlarımız ve aileleri müzik aletleriyle gelerek ‘Flash Mob’ dediğimiz etkinliği yaptı. Flash Mob, planlı bir şekilde aniden ortaya çıkan kalabalık bir grubun aynı anda aynı hareketi sergileyerek şaşkınlık yaratması anlamına geliyor. Amacımız engelli arkadaşlarımızı sosyalleştirmek ve halk arasında farkındalık yaratmak. Bizi izleyenler engellilerin yeteneklerini fark edecek” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı