Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engelleri spora engel değil

Muğla'da, Engeliler Haftası dolayısıyla düzenlenen “Spor Şöleni”nde 20 zihinsel engelli spor yaptı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Spor Şöleni'nde, 20 zihinsel engelli öğrenci, basket atma, top sürme, top çalma, yakar top, halat çekme gibi spor faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, yaptığı açıklamada, Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak engellilere spor yapma imkanı tanıdıklarını söyledi.

Hacıcaferoğlu, engelli çocukların antrenörleriyle birlikte yaptığı 3 aylık çalışmayla spor şöleni düzenlediklerini belirterek, “Çocuklarımız spor şöleninde potaya basket atma, top sürme, top çalma, halat çekme etkinlikleri ile spor yapıyorlar. Engellileri topluma kazandırmak için spor en güçlü olgu diye düşünüyorum. Bununla ilgili Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı 4 federasyon var. Bu federasyonlar uluslararası arenada ülkemizi de başarıyla temsil ediyorlar” dedi.

Muğla'da olimpiyatlarda madalya almış engelli sporcuların olduğuna dikkati çeken Hacıcaferoğlu, “Muğla'da engelli olarak okçuluk sporu ile uğraşan 2 sporcumuz var. Bunlar olimpiyatlarda da madalya kazandılar. Biz spor için engel olmadığına inanıyoruz ve tüm engelli çocuklarımızı da spor yapmaya ve toplumla bütünleşmeye davet ediyoruz. Engelli aileleri de çocuklarını evlere kapatmasın onları spor salonlarına getirsin. Bu sayede onları da topluma kazandıralım. Biz sporun kişiye vermiş olduğu kazanımları engellilere de vermek istiyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz