BİTLİS HABERLERİ

"Engelleri Aşalım Mutki'de Buluşalım" Projesi

AA / Şener Toktaş
23.02.2015 - 17:19Son Güncelleme :
AA / Şener Toktaş

BİTLİS (AA) - Mutki Kaymakamlığı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesince (YBÜ) ortaklaşa yürütülen "Engelleri Aşalım Mutki'de Buluşalım" Projesi kapsamında, üniversitenin Engelsiz YBÜ Kulübü öğrencileri Mutki'ye geldi.

İlçeye gelen öğrenciler, engelli bireylerin erişebilirliğini artırmak, sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak, eğitim hayatlarında onlara destek olmak ve toplumumuzda engelliler için toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla, çeşitli etkinlikler düzenledi.

Mutki Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzyıllardan beri toplumda var olan engelli sorununun, insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyledi.

"Engellilik, sadece engelli bireyi değil, ailesini, yakın çevresini ve ait olduğu toplumsal yapıyı ilgilendiren bir olgudur" diyen Topsakaloğlu, şöyle konuştu:

"Bu sebeple engellilik alanındaki sorunlar her çağda toplumsal sorunlar olarak karşımıza çıkmakta. İlçemizin gelişmişlik düzeyinin düşük ve kırsal olması nedeniyle, engelli bireylerin gözden ve gönüllerden uzak bir yaşam sürmelerine yol açmaktadır. Böylelikle engelli bireylerin sosyal yaşamlarındaki zorluklar daha da büyümektedir. Bu sorunlara dikkat çekmek, engelli bireylerin yaşam koşullarının düzeltilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarıyla halkın desteğini alarak, toplumsal bilinç oluşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Projenin faaliyete geçmesinde emeği geçen proje ekibime ve Engelsiz YBÜ Kulübü öğrencilerine teşekkür ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden "Engelleri Aşalım Mutki'de Buluşalım" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Engelleri Aşalım Mutki'de Buluşalım" Projesi haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:21
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:31
Sayfa Başı