« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Engel"leri aşacak

2012 Londra Engelli Olimpiyatlarında (Paralimpik) Türkiye'yi temsil edecek Diyarbakırlı sporcu Mehmet Nesim Öner, Londra'ya gitmek üzere Diyarbakır'dan ayrıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'yi 2012 Londra Engelli Olimpiyatlarında temsil edecek olan Öner, Diyarbakır Havaalanı'nda sporcu arkadaşları ve yakınları tarafından davul zurna eşliğinde Londra'ya uğurlandı.

“2 yıl öncesine kadar olimpiyatlara katılacağım hiç aklıma gelmezdi. Sıkı bir çalışmadan sonra olimpiyatlara katılmayı hakkettim” diyen Öner, “Çok çalıştım her sporcunun hedefi olan olimpiyatlara katıldığım için çok mutluyum. Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum” dedi.

Antrenör Muhyettin Gökçe de, azmettikten sonra insanın başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurgulayarak, “Olimpiyatlara katılmayı kulübümüzle el ele vererek başardık. Kendi imkanlarımızla kürsüye çıkacağımıza ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Mehmet Nesim Öner'i Londra'ya uğurlamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Baran ise, kulüplerinin spor ahlakıyla hareket eden tüm görme engelli sporculara her türlü imkanı seferber ettiğini dile getirdi. Baran, kulüp olarak bugün sadece bir sporcu değil birkaç sporcuyla Londra'da olmayı arzuladıklarını ancak bunun imkanlarla orantılı olduğuna işaret ederek sponsor olması halinde bu sıkıntının asgariye ineceğini vurguladı.

Bölgemizdeki engelli oranına paralel olarak sporcu potansiyellerinin fazla olduğuna dikkati çeken Baran, şunları söyledi:
“2012 Londra Engelli Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan Nesim'in başarılarına baktığımızda, binlerce sporcu arasından olimpiyatlara katılmayı başarmıştır. Diyarbakır olarak bu tür olimpiyatlara daha fazla sporcu göndermek için gayret edeceğiz. Bazen gayretlerimiz imkansızlıklardan dolayı sonuçsuz kalabiliyor. Bundan dolayı yetkililerden ricamız, sporcularımıza imkanlar oluşturarak bu başarılara katkıda bulunsunlar.”

Bunları da Beğenebilirsiniz