Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Enfraruj

Çapkın beyefendi

ANTALYA'nın tanınmış işadamlarından... Çapkınlıklarıyla biliniyor.

Geçen yıl bu zamanlar Flamingo Disco'da yakalamıştık onu. Yanında üç güzel kadın vardı. Fotoğrafları çekilirken kadınların arkasına saklanmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Birkaç gün sonra sayfaları süsleyen resimleri görünce çılgına dönmüş, gazeteyi arıyor. Dışarıda olduğum için görüştüğü arkadaşıma not bırakmış; ‘‘Lütfen böyle şeyler yazmasın. Yuvam yıkılmak üzere. Eşim boşanma davası açıyor. Bir hata yaptım’’ diye...

İlk başta bunun iyi niyetli bir istek olduğunu sanmıştım.

Aradan iki gün geçmedi. Club Çapkın'na giriyorum.

Kapıdaki bodyguard bir istekte bulunuyor. ‘‘Sahnenin önünde oturan beyefendiyi görüyor musun. Bir tatil köyünün sahibiymiş. Gazeteciler gelirse resminin çekilmesini istemediğini söyledi.’’

Biz de pekala diyerek girdik içeri. Sahnenin önünde oturan beyefendi kim biliyor musunuz?

Hani iki gece önce kadınlarla basılan ve eşinin boşanma davası açtığını söyleyen çapkın işadamı var ya... Ta kendisi... Bu kez yanında iki Rus kadın var. Tabii karşı karşıya oturunca yüz ifadesinin rengi birden değişti. O gece anladım ki bu adam uslanmayacak.

Sonraki gecelerde de defalarca karşılaştık. Bundan bir hafta önce bir arkadaşımın doğumgününde buluştuk. 40 yaşındaki çapkın işadamı da vardı masada. Karşısında da 18 yaşında bir manken (!)

Bir gece sonra ise Türkçe Bar'dayım. Ön masada genç ve güzel bir kadın oturuyor. Yanındaki sandalye boş. Uzun boyu, siyah dalgalı saçları ile barın en güzel kadını. Bir süre sonra masaya bir beyefendi gelip oturuyor. Masanın önü şampanya dolu. JB'lerin biri gelip diğeri gidiyor. Kendisi sigara kullanmıyor fakat masada 5 değişik paket var.

Güzel kadınla sarmaş dolaş eğlenen bu beyefendinin keyfi her zamanki gibi yine yerinde. ‘‘Her gece barda, gönlüm hovarda’’ misali olmak, onun yaşam felsefesi haline gelmiş. Ne diyelim.

Hayırlı Tıraş'lar...

e-mail: sucar@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI