Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Enfraruj

Tarkan'lı geceler

FENER Bar'dayız. Adını aldığı fenerin önünde, adını verdiği kavşağın hemen yanındaki barda. Şehir içindeki eğlenceden ve trafikten sıkılanların özellikle de Lara bölgesinde oturan gençlerin tercih ettiği Fener'de.

Buraya geliş nedenimiz de çok farklı.

ETV'nin Program Müdürü Beyza Hakan Süral, Motifler adlı programı hazırlayıp sunan Badegül Demirbağ ve Hediye Pınarı'nın sunucusu Pınar Mater, biraraya gelerek ‘‘Son Production’’ adında bir şirket kurmuşlar.

Production şirketinin başına geçen bu üçlü, ilk iş olarak albüm çıkarma hazırlığında olan solist Tarkan'la anlaşma imzalamış. ‘‘Bu Tarkan, o Tarkan değil. Tarkan Aksoy. Tarkan'ın hem topçu, hem de popçu olanı. Bir dönem futbol oynamış da..) Ve ilk sanatçıları Tarkan'ın Fener'de sahne almasını sağlayan üçlü, hedefteki çıtayı da yükseltmiş.

ANİ DAVET

Geçen gün Beyza aradı. Bayram değil, seyran değil baldız (!) beni niye öptü misali... Fener'e davet ediyordu. Benim o saate kadar ne Tarkan'dan ne de şirketten haberim var.

Beyza'ların yeni şirketleri hakkında bilgi almak ve son günlerde sıkça sözü edilen Tarkan'la tanışmak için çıktık yola.

Tarkan'ın sesi, gerçekten mükemmel. Bizim Beyza'ların sanatçısı olduğu için söylemiyorum ama sahnesi çok iyi.

Mekanın büyük çoğunluğunun gençlerle dolu olması bunu açıkça gösteriyordu o gece... Bu arada Tarkan'ı dinlerken barın sahibi Mesut Yılmaz'la da tanıştık. Haydi buyrun sofraya...

Tarkan'dan sonra Mesut Yılmaz.

Kendimi Ecevit'le tanışmaya hazırlıyordum ki tam bu sırada arkadaşlar başka isim benzerliği olmadığını söyleyince rahat nefes aldım.

Neyse ki şaka bir yana Yılmaz, eğlence gemisini yöneten kaptanlardan biri. Genç, heyecanlı ve en önemlisi kendisi de eğlenceyi seviyor.

Kısaca bu barın patronu, solisti ve menajerleri, uyum içinde çalışmaya devam ederse Fener'in ışığı hiç sönmez.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI