Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Enfraruj

Salih UÇAR

Dolan gözler

FLAMİNGO Disko'nun uzun süreli solisti Erkan Güleryüz ile vokalisti ve nişanlısı Tuğba'nın son gala gecesi. Kimler yoktu ki... Kadın olmayı tercih eden bir zamanların erkek sanatçısı Devran Çağlar ile sevgilisi Hakan adındaki genç, gecenin yıldızı. Aynı masada oryantal Buse, Vahit Tansoy, Sibel Gül, Şenay Çelik, Münevver Gençtürk grubu. Yüksel Çakıroğlu gecenin konukları arasında.

Erkan ile Tuğba'nın son gecesinde peçete yağmuru vardı. İçerisi adeta beyaza büründü. O gece Vahit'in üzerinde Galatasaray forması vardı. Vahit bu ne erken bayram. Daha ayın 17'sine çok var. Mutlaka bir şeyleri kutlamak istiyorsan, böyle ileri tarihlere değil çok yakınına bakman yeterli. Yakında da bir asker kutlaması olacak. Sibel Hanım ile birlikte gelmeyi de unutmayın.

Tekrar o geceye dönelim. O son gecesinde Erkan'ın yüzünde biraz hüzün biraz da gurur vardı. Genç solist, İstanbul'a gidiyor. İkinci albümünü çıkarmak için stüdyoya girecek. Bu nedenle Antalya'daki son gecesini sevenleriyle birlikte geçirmek istemişti.

Erkan ve Tuğba ikilisi, final sahnesinde ayakta alkışlanıyordu. Seyircilerin arasında sahneden inip dışarıya çıkarken Tuğba'nın gözleri doldu. Kafasını öne doğru eğdi ve kendisini ayakta alkışlayan Antalyalılar'a bakamadan aracına bindi.

Erkan ise daha serinkanlı biçimde herkesle tek tek vedalaştı. Müzik yaşamlarında Antalya'nın ayrı bir yeri olduğu belliydi.

Bu güzel kentten ayrılırken dolan gözler de bunu gösteriyordu. Yolunuz açık olsun... Güle güle Erkan. Güle güle Tuğba.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI