Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Enfraruj

Binbir'li bar

KALEİÇİ'nde attığımız eğlence turuna, kısa bir ara vermiştik. Şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Antalya'nın eğlence mekanları arasında farklı bir yere sahip olan Mr. White's Bar, uzun süredir eğlence rantından istediği payı alamıyordu. Bir dönemlerin flaş barı, son bir yıldır sıkıntılı günler geçiriyordu.

Ne var ki, burayı 'Özel' kılan etkenler de, birer birer yokolmuştu. Sanatçısı, yöneticisi, halkla ilişkiler vs.. Opera Pastaneleri'nin sahibi, genç işadamı Firüzan Binbir, geçenlerde Mr. White's Bar'ın yönetimine geçti. 20 yıllık arkadaşı Hüseyin Ak ile birlikte, barı, o eski günlere döndürmeyi amaçlıyordu. İlk işi de, sanatçı kadrosunu yenilemek oldu.

Binbir'in yönetimindeki Mr. White's'e uğramak için, eğlence turu attığımız gecede, Cece'deki çıkıp buraya geçtik. Barda eğlence dolu dizgin sürüyordu. Sanki eski günlerdeki gibi...

ÖZLEM BİTİYOR GİBİ

Bizi kapıda karşılayan Firüzan Binbir ile ön tarafta bir yere geçtik. Manzara harikaydı. İçeriye hakim olan bu gözetleme kulesinden kimin ne yaptığını görebiliyorduk.

Sahnede, Rıza adında bir genç sanatçı vardı. İlk defa izlediğim Rıza, bana Serdar Ortaç'ı hatırlattı. Hareretleri, minikleri, tarzı tıpa tıp Ortaç'tı. Vokalisti de Didar Çalık. Kıpır kıpır bir vokalist... Gelelim assoliste... O da yeni. Açelya Sesli. İstanbul sahnelerinden Antalya gecelerine transfer olan Açelya'nın sesi de fiziği kadar güzel. O gece müşterileri coşturmasını bildi. Açelya'nın hareketli parçalarıyla masaların üzerinde oynamaya başladı.

Kısacası Mr. White's Bar (Bu ismi yazmak hiç hoşuma gitmiyor ama..) o eski günlerin özlemini kısa sürede bitirecek gibi görünüyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI