Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

‘‘Enfraruj’’

Baküs'ün orkestrası

ANTALYA'da son günlerde adını çok sık duyduğum, uzun süredir uğramak istediğim fakat bir türlü fırsat bulamadığım Baküs Bar... Geçtiğimiz akşam yolum düştü. Club Hotel Sera bünyesinde. Otele girince soldan lobiye bitişik, nezih bir otam. Genelde otel müşterilerinin eğlence yeri olan Baküs, son günlerde Antalya sosyetesini de buraya çekti. Özellikle gençlerin uğrak mekanı haline gelen bar, dinamik orkestrası ile dikkat çekiyor. Buranın Kaleiçi'ndeki barlardan tek farkı var, o da muhteşem orkestra. Detay Grubu'nun sahne aldığı mekan, hafta içi olmasına rağmen tıklım tıklımdı. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği barda Murat Alpsu'nun Türkçe ve yabancı pop şarkıları, konukları coşturuyordu. Zaman zaman geçmişe uzanan çizigide nostalji de esti. O gece Sera'nın veliahtı Özer Saraçoğlu da gözde mekanın konukları arasındaydı. Baküs, yeni bir başlangıç ve yeni bir heyecanla, hareketli gecelere hazırlanıyor.

EĞLENCE TURU ATTIK

Sera'dan çıkınca yeni rotamız Club Çapkın oldu. Uzay ile Aşkım'ın müthiş performansı ile sürdürdüğü sahnesi devam ediyor. Son günlerin çılgın modası peçete de hızından bir şey kaybetmedi. Dedeman'dan sonra Flamingo. Cevdet Bayram'ın işlettiği mekanda iğne atsan düşecek yer yoktu. Gençler soluğu burada almış, çılgınca eğleniyordu. Sırada Kaleiçi var. Buradaki barların bir kısmına hareket, diğer kısmında da durgunluk hakimdi.

Gelelim aşklara. Eski manken Dilek Akıncılar'ın Jetpa Siirtspor'un kalecisi Haşmet ile olan ilişkisi devam ediyor. Ancak araya kısa bir ayrılık girdi. Haşmet, 28 gün bedelli askerlik için silah altında. Dilek de yolunu gözlüyor. Bu arada sosyetenin gözde işkadını Derya Özen, Amerika'ya uçtu. Aradığını Antalya'da bulamayan Derya, şansını New-York'ta deniyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI