Gündem Haberleri

  Enflasyonu eteğinden çektik

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Merter'te yaklaşık 3 bin kişiye seslenen DSP lideri Ecevit, ‘‘Enflasyonu eteğinden çekip, indirdik’’ dedi. ‘‘İşçi cehennemlerini, cennete çevireceğiz’’ diyen Ecevit, bir grup işçi tarafından ıslıklarla protesto edildi.

  Başbakan Yardımcısı ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit, Çalışma Bakanlığı'nın, sigortasız işçilerin kayıt altına alınmasını öngören Vergi Yasası'nın 5'inci maddesine dayanarak başlattığı, ‘Sigortalı Çalış, Sigortalı Çalıştır’ kampanyası kapsamında Merter'de düzenlenen mitingte ‘‘İşçi cehennemlerini cennete çevirmeye kararlıyız’’ dedi. Ecevit, ‘‘Biz bütün işçilerin sendika, toplu sözleşme ve grev haklarını kullanmaları için çalışmaya kararlıyız’’ diye konuştu.

  Atatürk Havalimanı'nda konvoyla birlikte miting alanına gelen Ecevit, ‘Petrol-İş’, ‘Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS)’ ve ‘Deri-İş Tuzla’ yazılı pankartlar taşıyan bir grup işçi tarafından ıslıklarla protesto edilerek karşılandı. Aralarında Emeğin Partisi ile DİSK'e bağlı Zümrüt Nakış üyelerinin de bulunduğu bir kaç yüz kişilik grup, Ecevit konuşmaya başladığı anda miting alanını terk etti.

  İşçisini seven ve kazandığını yatırım yapan işverenlere de destek olacaklarını belirten Ecevit, Türkiye'de asıl sorunun işsizlik olduğunu bunun da yatırımla çözülebileceğini söyledi. Ecevit, ‘‘Biz asla İstanbul'a girebilmek için vize istemeyiz. Yoğun göçü önlemenin yolu pasaport değil, insanlarımıza iş sağlamaktır’’ diye konuştu. Enflasyonun düşmesini ‘‘Enflasyonu eteğinden çekip indirdik’’ sözleriyle anlatan Ecevit, koalisyonun, 3 partili azınlık hükümeti olmasına rağmen ‘Cumhuriyet tarihinin en hızlı hükümeti’ olduğunu söyledi.

  3 bin kişiye konuştu

  Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit, Merter'de düzenlenen mitingde, DSP'nin seçim otobüsü ‘Güvercin 4’ün üzerinden yaklaşık 3 bin kişiye seslendi. Koalisyon hükümetinin cumhuriyet tarihinin en hızlı hükümetlerinden biri olduğunu belirten Ecevit, vergi reformuyla ‘tertemiz bir beyaz sayfa’ açılacağını söyledi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı