« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enes Kanter anlaştı! Türk spor tarihine geçti!

NBA ekiplerinden Oklahoma City Thunder, milli basketbolcu Enes Kanter ile 4 yıllığına 70 milyon dolar (186 milyon TL) karşılığında sözleşme imzaladı. Oklahoma, Enes transferiyle NBA yönetiminin belirlediği 70 milyon dolarlık bütçeyi 13.1 milyon dolar aştığı için bir o kadar daha 'lüks vergisi' ödemek zorun kalacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Oklahoma City Thunder Genel Menajeri Sam Presti, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, genç basketbolcunun takımın değerli bir üyesi olduğunu belirterek, "Gelecek senelerde onunla beraber çalışacağımız için mutluyuz" ifadesini kullandı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Portland Trail Blazers'ın "sınırlı serbest oyuncu" kategorisinde bulunan 23 yaşındaki basketbolcuyu kadrosuna katmak için önerdiği 70 milyon dolarlık (186 milyon TL) kontratı karşılayan Oklahoma ekibi, Kanter'in sözleşmesini 4 yıl daha uzattı.

EN ÇOK KAZANAN TÜRK SPORCU
Yılda 17.5 milyon dolar (46,55 milyon TL) Enes Kanter, bu kontratın ardından senelik ücretiyle Türk spor tarihinin en fazla kazanan ismi oldu.

Geçen sezon 26 maçta ortalama 31,1 dakika görev alan Enes Kanter, 18,7 sayı, 11 ribaunt ve 1,1 asist istatistikleriyle mücadele etti.

ENES İÇİN 13.1 MİLYON DOLAR 'LÜKS VERGİSİ' ÖDEYECEKLER
Oklahoma City Thunder, Enes ile yaptığı yeni anlaşma sonucunda NBA yönetiminin takımlar için belirlediği yıllık bütçeyi aştığı için 'lüks vergisi' olarak adlandırılan ekstra vergi ödemeyi de kabul etmiş oldu.

NBA'in belirlediği 70 milyon dolarlık sınırı 13.1 milyon dolar aşan Oklahoma, 2015-16 sezonu bir o kadar daha ekstra vergi ödeyecek...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler