Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Enerjinizi yaratıcılıkta kullanın

Bugün öğle saatlerine doğru Başak burcuna giren Ay, Boğa’daki Merkür ile uyumlu bir etkileşim içine girecek.

Bu sırada duyulan haberler, duygusal zekayı harekete geçirecek. Öğle saatleri ve sonrasında sürprizler açığa çıkabilir. Yaratıcı çalışmalar yapmak için uygun bir gün. Ancak büyük beklentilerin yaratacağı gerilimli duygular, sabırsızlık ve tahammülsüzlük biçiminde ortaya çıkacak olursa, yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Yıkıcı olmak yerine yapıcı olursanız ve açığa çıkan büyük enerjiyi yaratıcılık alanında kullanabilirseniz, sürpriz atılımlar yapabilirsiniz.

Adana’da UFO görüldü

Adana Vali Yardımcısı Caner Yıldız, gökyüzünde çok ilginç bir yıldızın parladığını görünce dikkatle izlemeye başlar. Giderek büyüdüğünü ve yaklaştığını şaşkınlıkla izlerken hemen kamerasını alıp bu görüntüyü merakla kaydeder. 50 dakika boyunca izlediği parlak cismin ne olduğunu anlayamaz. Çünkü daireler çizerek hareket eden, hızla hareket ederken durup dönmeye başlayan garip cismin şimdiye kadar tarif edilen ve belgesellerde izlediği UFO görüntülerine benzemediğini söylemektedir. Garip cismi portakala benzeten Caner Yıldız, ‘Portakalın içinden sanki antenler uzanıyordu, turuncu ışıklar saçıyordu, çok şaşırdım ve merak ettim. Bu cismin ne olduğunu öğrenmek istiyorum’ diyerek rasathaneye kaydettiği görüntüleri yollar. Doğrusu ben de çok merak ediyorum. Rasathane bu garip cismi nasıl tanımlayacak ve hakkında ne tür açıklamalar yapacak. Her zaman yapılan ‘uydu’ açıklamasıyla geçiştirecekler mi, yoksa daha derin incelemeler yapacaklar mı? Biliyorsunuz Uranüs Balık burcuna geçti. Ve bilinenin ötesini keşfetme zamanı geldi. Yani insanların bilinç düzeyi yükseliyor ve geliştirmiş olduğumuz sistemin ötesini araştırıp anlayabilecek hale geliyoruz. Adana’daki cisim Uranüs’ün sembolize ettiği sürprizlerin ilk işaretlerinden biri. Yaşadığımız dünyanın bir yerlerinde bizim bilmediğimiz gizli çalışmalar yapılıyor olabilir ve belki de Yıldız bununla karşılaşmış olabilir. Kimbilir belki de zamanda yolculuk yapabilen bir araçtır ve gelecekten geliyordur. İçinde yaşadığımız çağı küçümsemeyelim. Şu anda suyu ışınlamayı başardılar. Bunu açıkladıkları için biliyoruz. Peki, ya bilmediklerimiz... Bilgi yoksa, yorum da yok.

Ayaklardaki sağlığı anlatan kitap

Refloksoloji adıyla bilinen bu şifa yönteminde üstünde çalışılan ve bütün bedene şifayı dağıtan organ, ayaklar. Bedenimizi taşıyan ayaklarımızın çok önemli olduğunu biliyoruz. Fakat ayaklarımızın altında bulunan her bir noktanın vücudumuzdaki hayati önem taşıyan organlarla bağlantısı olduğunu, daha da ötesi bu noktalara dokulunularak başımızdan böbreklerimize kadar şifa dağıtabileceğini bilmiyorduk. Aslında kadim medeniyetlerin bilgileri çağımızda alternatif yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Refloksoloji de bunlardan biri. M.Ö. 2500-2300 yıllarında Mısırda bir hekimin mezarında bulunan piktograf, el ve ayak masajının tedavi olarak uygulandığını gösteriyor.

Dharma Yayınları’nın ‘Adım Adım Sağlık’ serisinden çıkan Refloksoloji adlı kitabın yazarı Zeynep Aksel Wilhelm. Bu kitabı okuduktan sonra ayaklarınızın ne derece önemli olduğunu anlamaya başlayacaksınız.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI