OSMANİYE HABERLERİ

"Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi"

AA / Ahmet Erkan Yiğitsözlü
24.02.2016 - 14:57Son Güncelleme :

- Öğrencilerin enerji kaynakları, verimlilik ve sürdürülebilirlik hakkında bilinçlenmesi amacıyla Zorlu Enerji Grubu tarafından yürütülen proje Osmaniye'de de uygulanmaya başlandı

AA / Ahmet Erkan Yiğitsözlü

OSMANİYE (AA) - Zorlu Enerji Grubu tarafından 2010 yılında başlatılan, "Enerjimiz Çocuklar İçin" isimli proje kapsamında Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki öğrenciler de enerji kaynakları, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik hakkında bilinçlendirilecek.

Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, Osmaniye'deki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, projeyle yeni nesillerde enerji kaynakları, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında bilinç oluşturmayı amaçladıklarını belirterek projenin bu eğitim yılı sonuna kadar Türkiye'nin 5 bölgesinde 92 okulda daha hayata geçirileceğini söyledi.

Proje kapsamında Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki 11 okulda da bin 150 öğrencinin bu konularda bilinçlendirileceğini belirten Çakır, "Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi'yle Türkiye'nin geleceğinin enerji sorunlarını çözebilecek nesiller yetişmesine önemli bir destek sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Proje kapsamında 12 çocuk oyununun da okullarda sahnelendiğini ifade eden Çakır, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızı, her geçen gün daha önemli hale gelen enerji kaynakları ve verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla başlattığımız 'Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi'nde beşinci yılı tamamlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onların dilinden enerji kaynaklarının neler olduğunu, enerji verimliliğinin önemini ve sürdürülebilirliği anlatmaya çalışıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden "Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı