KAYSERİ HABERLERİ

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız:

IHA
26.10.2015 - 11:47Son Güncelleme :

TENER YILDIZ

IHA

Tekstil Kent Kooperatifi üyeleri ile kahvaltıda biraraya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, mecliste 5. Partinin çıkacağı iddiaları ile ilgili, “5. parti tartışmaları AK Partinin içinden çıkmayacaktır” dedi.
Tekstil Kent Kooperatifi üyeleri ile yapılan kahvaltıya Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Kayseri büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve davetliler katıldı. Programda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, “Artık bu haftasonunda 1 Kasım seçimleri var. Yalnızca bir genel seçim olmanın ötesinde Türkiye’nin istikrarı ve geleceği ile alakalı bir seçime gideceğiz. Yalnızca bir partinin tercih edilmesinden ziyade aslında Türkiye’deki birliğin, beraberliğin ve bütünlüğün bir simgesi olacak. O yüzden 1 Kasım seçimlerine olan katılımın öncelikle yüksek olması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim” diye konuştu.
Yıldız ayrıca, “13 yıllık AK Parti iktidarı ile beraber elde ettiğimiz bütün yapıyı tekrar geri almak ve ülkemizi tüketmek istiyorlar. Buna 1 Kasım seçimleri inşallah müsaade etmeyecektir. Bizlerde buna müsaade etmeyeceğiz. Çünkü şuana gösterdiğimiz bütün demokrasi adına ve Türkiye’nin gelişmesi adına ortaya koyduğumuz bütün yapıyı bozdurmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. 7 Haziran seçimleri oldu. Her birimiz 7 Haziran seçimleri sonrasında bazı sınavlarda verdik. O sınavları siyasetçilerin bir kısmının kazanamadığını düşünüyoruz. 1 Kasım seçimlerinde vatandaşımızın oyuna sahip çıktığımız yapıyı hep beraber koruyacağız” şeklinde konuştu.
‘Geldiğimiz noktada çok önemli bir dönüm noktası yaşıyoruz’ diyen Yıldız, “Kayseri’de AK Parti olarak 2011 yılı seçimlerinde inşallah bulduğumuz en az o kadarını bulmayı hedefledik. Türkiye’de tek başına iktidar olma ile alakalı hedef son derece net o yöne doğru gidiyoruz ama sonucuna ulaşmış değiliz. Tek başına iktidarla alakalı şuana kadar elimizde yaptırdığımız anketlerle net bir veri yok. O yüzden bu haftanın Türkiye’de ki kararsızlarla alakalı önemli bir hafta olduğunu belirtmek istiyorum. O yüzden ben bütün bu yönleri ile beraber herkese anlatmamız ve ikna etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Sözlerini sürdüren Yıldız, “Ne yazık ki paralel yapının oluşturduğu bir sitede ‘AK Parti olmasın’ adına hangi illerde hangi partilere oy vereceğini yazmış. Kürt kardeşlerimizin çok olduğu yerlerde HDP’ye oy verilmesini söylüyor. Bazı illerde MHP bazı illerde ise CHP’ye oy verilmesini söylüyor. 13 yıldan bu yana hizmet eden sayın Cumhurbaşkanımıza, ekibine, şimdiki Başbakanımız ve ekibine bu kadar düşmanlık nereden kaynaklanıyor? Bunu anlamak mümkün değil. 28 Şubat’ta bu ülkenin yavrularına başörtüyü yasaklayanlara göstermedikleri tepkiyi bize gösteriyorlar” dedi.
1 Kasım seçimlerinin önemine değinen Yıldız, “Türkiye’yi bir yangın yerine çevirmeye çalışıyorlar. O yüzden yalnızca bir siyasi partiyi tercih edeceğimiz bir seçim değil. Türkiye’de ne olsun ne de ölsün isteyenler yeri geldiğinde kapalı kapılar ardında ne tür toplantılar yaptığını çok iyi biliyoruz. Kimin kime silah yardımı yaptığını çok iyi biliyoruz. O yüzden omuz omuza ve birlik, beraberlik içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.
Meclisten 5. Parti çıkacağı iddialarını da değinen Yıldız, “5. parti tartışmaları AK Partinin içinden çıkmayacaktır. Bu AK Parti’de gerçekleşmeyecektir. AK Parti birliğini ve bütünlüğünü ülke adına hep beraber sağlayacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Enerji Ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Enerji Ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı