TOKAT HABERLERİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

AA / Ekber Türkoğlu,Recep Bilek
22.02.2015 - 17:14Son Güncelleme :

- "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ve bu davaya gönül veren bütün gönüldaşlarımızın da kızı kızımızdır, namusu namusumuzdur, davası davamızdır. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı hiçbir şekilde yalnız bırakmayacağız"

YEREL HABERLER TOKAT

AA / Ekber Türkoğlu,Recep Bilek

TOKAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ve bu davaya gönül veren bütün gönüldaşlarımızın da kızı kızımızdır, namusu namusumuzdur, davası davamızdır. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı hiçbir şekilde yalnız bırakmayacağız" dedi.

Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Tokat İl Kongresi'ne katılan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Ülkede bazı kesimlerce karamsar bir tablo oluşturulmaya çalışıldığını belirten Yıldız, "Her zaman bir problem oluşturmaya çalışıyorlar. Biz ne kadar istikrar istiyorsak o kadar çok da problem oluşturmaya çalışıyorlar. Hamdolsun bugün kimse düşüncelerini açıkladı diye bir kenara bırakılmıyor ancak bizler, Türkiye'nin tehditlerini bir bir görmek zorundayız, vesayetlerini görmek zorundayız" diye konuştu.

- "Paralel örgüt, birçok entrika çeviriyor"

"Paralel örgüt, birçok entrika çeviriyor" diyen Yıldız, "Ben, enerji sektörünün içerisinde olan birisiyim. Dünyada ilk kuyu 1859 yılında Pensilvanya'da açıldı. Çok enteresandır, şu anda yönetilen bir merkezin Kuzey Irak'la alakalı bir kısım temennileri var, bir kısım istekleri var. Bununla alakalı bir kısım düşleri olabilir" dedi.

Ülkenin birliğini, beraberliğini ve bütünlüğünü bozacak, Türkiye'nin istikrarına kastedecek her şeye karşı mücadelelerinin devam edeceğini vurgulayan Yıldız, "Bugün ne Sayın Cumhurbaşkanımız ne Başbakanımız ne de bize çay getiren teşkilattaki herhangi bir kardeşimizin birinin görevi diğerinden az değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ve bu davaya gönül veren bütün gönüldaşlarımızın da kızı kızımızdır, namusu namusumuzdur, davası davamızdır. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı hiçbir şekilde yalnız bırakmayacağız. Biz bu yola makamlar için çıkmadık. Biz bu yola şöhret için çıkmadık. Biz bu yola davamız için çıktık" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin mazlumlara kucak açtığını hatırlatan Yıldız, "2 milyona yakın Irak ve Suriye'den gelenler var. Onlara hor bakmamızı isteyenler oldu. Onları hiçbir şekilde dikkate almamamızı isteyenler oldu. Davos'ta Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bir oturum düzenlendi. O oturumun başlığı Suriye'ydi. Başka da herhangi bir yerde Suriye konuşulmadı. Biz mazlumun, daima sıkıntıda olanın yanındayız" ifadelerini kullandı.

Suriye'de masum insanların öldürülmesine kayıtsız kalmadıklarını ve tepkilerini dile getirdiklerini belirten Yıldız, "Aynen Özgecan ile alakalı kayıtsız kalamayacağımız gibi, onla alakalı yüreğimizin ta derinden yaralandığı gibi, dünyada mazlumların ve sıkıntıya düşen herhangi birisinin konusuna bizler kayıtsız kalamayız" dedi.

Bakan Yıldız, daha sonra, kentteki bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı, basına kapalı devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51

TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Koçyiğit Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Üniversite Ecz. Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı