KAYSERİ HABERLERİ

Enerji Ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Taner Yıldız:

IHA
16.10.2015 - 13:15Son Güncelleme :
IHA

Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili adayları İsmail Emrah Karayel ve Kadir Can Gökalp seçim çalışmaları kapsamında engelli vatandaşlarla kahvaltıda buluştu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili adayı Taner Yıldız şuana kadar 9 katrilyon lira civarında bir bedelin engelli vatandaşların sosyal faaliyetleri ve işlemeleri için harcandığını söyledi.
Seçim çalışmaları kapsamında Anadolu Sakatlar Derneği ve Zihinsel Engelliler Eğitimi Rehabilitasyonu ve İstihdamı Derneği(ZERİD)’i ziyaret eden milletvekili adayları engelli vatandaşlarla yakından ilgilenerek sıkıntılarını dinledi.
Ziyaret ile ilgili konuşan Ak Parti Kayseri Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel, “Engelli vatandaşların barınması konusunda sitelerin yapılmasıyla ilgili sıkıntıları bir seviye daha yukarıya taşımış olacağız. Sıkıntıların çözülmesi için daha fazla çalışıyoruz. Bu anlamda sizle beraber olmaktan duyduğum mutluluğu bir kez daha dile getirmek istiyorum” dedi.
Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili adayı Taner Yıldız ise “Biz zaman zaman toplumun bütün katmanıyla yediden yetmiş yediye varıncaya kadar bütün kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz” diyen Taner Yıldız sözlerini şu şekilde sürdürdü: Dünyayı yönetenler arasında Lincoln’den tutun da Beethoven’a kadar siyasette, müzikte, sanatta fiziki olarak engelli kişilerin engelleri dünyadaki sesine engel olamamıştır. Aslında bizim beynimizin, zihnimizin, kalbimizin çalışıyor olması büyük bir değerdir. Biz hükümet olarak bu manada anayasada dahil olmak üzere bir çok değişiklikler yaptık. Bütün vatandaşlar eşittir ilkesini pozitif ayrımcılıkta engelli kardeşlerimiz lehine değiştirdik. Engelli kardeşlerimize verilen pozitif ayrımcılık şuanda eşitleme durumuna getirmiştir. Bizler bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özlük haklarıyla alakalı yaklaşık şuana kadar 9 katrilyon lira civarında bir bedeli engelli kardeşlerimizin sosyal faaliyetlerine ve işlemelerine harcadık. İnşallah ülkemizin gelişmişlik düzeyiyle orantılı olarak bunu daha fazlaya çıkarmamız lazım.”
“Mimsin’in ilerisindeki 200 dairelik yerin yanına yapılacak ek yerleşim bölgesiyle alakalı Milli Emlakla ve Milli Emlak Genel müdürlüğümüzle konuşup mutlaka yeni yerler oluşturmamız lazım” diyen Yıldız, “Orada engelli kardeşlerimizin hayatını daha da kolaylaştıracak, daha da rahat yaşayabilecekleri bir ortamı hep beraber oluşturmuş olacağız. Şu günlerde Türkiye’nin birlik ve beraberliğine daha fazla ihtiyaç hissettiğimiz ülkemize, siyasi bütünlüğümüze, ülkenin istikrarına kastedenlerin olduğu bir ortamda mutlaka daha iyisini yapıyor olmamız gerekir. Dünyada bundan çıkar sağlayanlar var. İstikrarsızlıktan, savaştan menfaat sağlayanlar var. Biz kendi ülkemizde buna asla müsaade etmeyiz. Dünyadaki eşitsizliğin özellikle kazanılan paralarla ilgili eşitsizliğin Türkiye’de en az olmasıyla alakalı gayretlerimiz devam etmektedir. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.
Engelli Milletvekili Adayı Kadircan Gökalp de, “Engelli kardeşlerimizle kahvaltıda buluşup onların isteklerini dinledik. Engelli arkadaşlarımızın sıkıntıları giderilecektir, zaten giderilmeye de devam etmektedir” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Enerji Ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Taner Yıldız: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Enerji Ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Taner Yıldız: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı