Ege Haberleri

  +Enerji üreten çatı örtüsü

  Hürriyet Haber
  11.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇATI cephe kaplama sistemleri üreten Çınar Grubu şirketlerinden Polser, çatıdan elektrik enerjisi üretecek ‘fotovoltaik sistem entegre edilmiş çatı örtüsü’nü pazara sunmaya hazırlanıyor.

  Yeni ürünleriyle ülkenin enerji tasarrufuna katkıda bulunmayı hedeflediklerini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çınar, ürünle ilgili şunları söyledi; “Bu sistem fotovoltaik hücrelerin çatıya monte edilmesi esasına dayanıyor. Yani normalde ayrı ayrı olan iki uygulamayı birleştiriyoruz. Bu da maliyetin yüzde 40 düşmesini sağlıyor. Ar-Ge süreci devam eden bu ürünü bu yıl pazara sunmayı hedefliyoruz. Halihazırda da konutlar, sanayi tesisleri ve özellikle elektrik şebekesinin bulunmadığı bölgelerde tercih edilebilecek bir sistem.”

  Yarım asırlık firma

  1962’den bu yana sektörde faaliyet gösterdiklerini belirten Çınar, “Üretime CTP’den (cam elyaf takviyeli polyester) mamul çatı kaplama malzemeleri ile başladık. Şu an pek çok malzemeden, çeşitli amaçlarla kullanılabilen kaplama malzemeleri üretiyoruz. 2010 firmamız açısından oldukça iyi geçti. 2011 için daha da iyimseriz. Bu yıl yurtdışı fuarlara daha çok ağırlık vereceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı