Enerji Olimpiyatları'ndan altın madalya getirdiler

Hürriyet Haber
26 Mayıs 2011 - 13:54Son Güncelleme : 26 Mayıs 2011 - 13:54

Doğa Koleji'nin iki öğrencisi I-SWEEEP (International Sustainable World Energy Engineering Environment Project Olympiad) Proje Olimpiyatları’nda dünya şampiyonluğunu elde etti.

Utku Ertetik ve Begüm Çelik, hazırladıkları çevre projesi ile ABD’nin Houston Eyaleti’nde gerçekleştirilen Uluslararası Bilim Olimpiyatı I-SWEEP’ten altın madalya kazandı.

Ertetik ve Çelik, “Ailanthus altissima bitkisinin gölgede ve sıvı azot kullanılarak kurutulan yaprak partiküllerinin aqueous ve metanol extratlarının antimikrobiyal aktivitelerinin incelenmesi” konulu çevre projesi ile yarışmaya katıldılar.

Öğrencilerin hazırladığı projenin altın madalya kazanmasından büyük gurur duyduklarını ifade eden Proje Süpervizörü Muhammet Kılıçöz, “Bayrağımızı bundan sonraki yıllarda daha fazla dalgalandırabilmek için çalışmalarımız artarak devam edecek. Geçen yıl aldığımız altın madalya okulu I-SWEEP İstanbul Temsilcisi yapmıştı. Bu yılki altın madalya ile Türkiye temsilcisi olmayı başardık. Bundan sonra Türkiye’den yarışmaya katılacak olan öğrenciler okulumuzdaki kurula başvuracak" diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı