Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enerji merkezi

Kondisyoner Giovanni ile fizyoterapist Cevat Güler, 1 milyon dolara malolan kondisyon ve sağlık merkezinde G.Saraylı futbolcuların gücüne güç katıyor.

İLHAN SÖYLER
SON GÜNCELLEME

  Galatasaray’ın sahadaki başarısının perde arkasında, futbolcuların yetenekleri, teknik ile idari yönetim yanında kondisyoner Giovanni Melchiore ve fizyoterapist Cevat Güler’in büyük payı var.

Sezon başında kondisyon olarak kendilerini hazırlayan Giovanni’yi anlamakta zorluk çektiklerini belirten futbolcular, şimdi ‘Giovanni’nin bize idmanlarda yaptırdıklarının meyvesini maçlarda topluyoruz. Sahada yere sağlam basmamızı ona borçluyuz’ diyor.

Çok güçlüyüz çok

Teknik direktör Hagi de Giovanni ve Güler ile uyguladıkları ortak programın başarılarında büyük payı olduğuna değinerek, ‘Rakiplerimiz kasım ayının sonlarına doğru düşüşe geçti. Ancak biz beklediğimiz performansı sergiledik. Bunda Giovanni ve Güler ile ortak hazırladığımız programın büyük payı var. Fizik olarak çok güçlüyüz. Bu gücümüz sürekli olacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ben, perde arkasındaki yardımcılarıma güveniyorum’ diye konuştu.

Testler yapılıyor

1 milyon dolar harcanarak kurulan kondisyon ve sağlık merkezinde futbolcuların her türlü ihtiyaçlarına yanıt veriliyor. Bu merkez sayesinde futbolcuların kalp, kan, kuvvet testleri yapılarak fiziksel olarak ne durumda oldukları en ince ayrıntısına göre belirleniyor. Bilgisayarlarla yapılan değerlendirmeler sonucunda da takım genel yapısı yanında her futbolcu için özel çalışma programları saptanarak uygulanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz