Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  "Enerji kayıplarını minimuma indirmek mümkün"

  Hürriyet Haber
  19.01.2012 - 14:38 | Son Güncelleme:

  Mühendislik çözümleri ile bilişim çözümlerini entegre edebilen bir danışmanlık firması olan Basistek, 30'a yakın mühendis ve teknik danışmandan oluşan kadrosu ile hizmet veriyor. Bilgi işlem sistem altyapılarının takibini yapan Basistek'in Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Ali Ceylan, Basistek'in çalışmalarını anlattı.

  Basispower nasıl bir üründür? Şirketler, Basispower’dan faydalanarak nasıl daha az enerji tüketiyor?

  Basispower, Basistek mühendisleri tarafından geliştirilmiş kurumlara özel uygulanan bir çözümdür. Türkiye’de sistem altyapı yönetimi konusunda engin bilgi birikimine sahip mühendis ve uzmanlardan oluşan kadrosuyla kurumlara hizmet sunan Basistek’in kendi çözümü olan Basispower donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan entegre bir üründür. Basispower, salt bir yazılım çözümü olmadığı gibi sadece donanımdan ibaret bir çözüm de değildir.

  Basispower, aslında yalnızca bir enerji tasarruf çözümü değil aslında enerjinin anlık kontrol edilmesi gereken ortamlar için geliştirdiğimiz bir teknolojidir. Reaktif güç kontrolü imkanı sağladığı için özel sektörde veya kamuda enerji kaynaklarımızın daha verimli ve etkin kullanılması için güçlü bir araçtır.

  Basispower’ın çalışma sistemi nedir? Enerjinin anlık denetimi ne için önemlidir, ekonomik faydası nedir?

  Mevcut yapılarda enerji tüketiminin ücretlendirilmesi, sayaç değerlerinin okunma anındaki değerlerine bakarak gerçekleştirilmektedir. Bu durum anlık kontrolü nerede ise imkansız hale getirmektedir. Basispower ise enerji tüketimini ve değerlerini, her an kontrol altında tuttuğundan kişi ya da kurum tüketicinin anlık aksiyon almasına imkan sağlamaktadır.

  Kurumlar için bunun anlamı, işletmede genel maliyet yönetimi projeksiyonlarını yaparken, istenilen herhangi bir anda elektrik tüketiminin durumu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilme imkânıdır. Sistem içerisinde tanımlanacak alarmlar sayesinde aşılan değerler, kaçak tüketimler ya da ortalamanın üzerindeki hareketlerden yöneticiler her an haberdar olabilmektedir.

  Enerji kayıplarını minimuma indirmek mümkün
  Basistek Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Ali Ceylan


  Örneğin; bir restoran veya lokantada mesai dışında açık bırakılmış bir fırının tespiti, Basispower’ın anında gönderdiği SMS ya da e-mail gibi uyarılarla olasıdır. Bu tür olumsuzlukların önüne geçebilmek, hatta kurulabilecek sistemler ile bu tür cihazların uzaktan kapatılması mümkündür. Basistek’in teknoloji altyapılarının yönetimi konusundaki birikimi ve deneyimi ile birbirinden farklı çalışma ortamlarında Basispower ile enerji yönetimini yapan müşterilerimizi ek çözümlerle destekleyebiliyoruz.

  Basispower’ nasıl bir katma değer sağlıyor?

  Basispower enerji tüketiminin söz konusu olduğu her alanda kullanılabilir. Özellikle dağıtık yapıya sahip kurumların farklı lokasyondaki enerji tüketimlerini anlık olarak kontrol etmelerini sağlayabilmekte ve katma değerler oluşturmaktadır.

  Enerji verimliliği sağlandığı zaman, birçok şirket, dağıtık platformda takip edilemeyen yüksek faturalar nedeniyle geçmişte ödemek zorunda kaldığı cezaların da önüne geçmiş oluyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı