NİĞDE HABERLERİ

Enerji İhtisas Bölgesinde Sona Doğru

IHA
16 Ekim 2015 - 14:16Son Güncelleme : 16 Ekim 2015 - 14:17

YEREL HABERLER NİĞDE

IHA

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Türkiye’de ilk defa kurulacak olan Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin nihai ve son toplantısına katılmak için Ankara’ya gitti.
Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarının başkanlığında gerçekleşecek toplantıda 11 tane Bakanlığın genel müdür seviyesinde temsilcisi katılacak.
Ankara’ya gitmeden önce açıklamada bulunan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, kurulacak olan Bor Enerji İhtisas Enerji Endüstri Bölgesi’nin, iki Keban Barajı büyüklüğünde elektrik üretiminin olacağını ifade ederek, bin 400 civarında vasıfsız elemanın istihdam edileceğini söyledi.
Vali kılıç şunları kaydetti: “Türkiye’de ilk defa kurulacak olan Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin nihai ve son toplantısı yapılacak. Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının müsteşarının başkanlığında yapılıyor. Yaklaşık 11 tane Bakanlığın genel müdür seviyesinde temsilcisi katılacak. Bende Niğde’den katılacağım. Bu toplantı son toplantıdır. İnşallah bakanlar kurulana kararımız gidecek. Çok kısa bir gelecekte de resmi gazetede yayınlanarak Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesinin hukuken kurulacağını, fiilen de çok çabuk tamamlanacağını umuyoruz. Bor halkımızın için çeşitli sektörleri peşine takacak ve geleceğe çok güçlü bir şekilde taşıyacak. 11000 MW elektrik üretmesi planlanıyor. Bu yaklaşık iki tane Keban barajı demektir. Bin 400 civarında vasıfsız elemanın istihdam edilecektir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Enerji İhtisas Bölgesinde Sona Doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Enerji İhtisas Bölgesinde Sona Doğru haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:34
  • Yatsı
   21:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı