Enerji Bakanlığı'nda flaş istifa

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
05.09.2014 - 13:41 | Son Güncelleme:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Murat Mercan görevinden istifa etti. Mercan istifasını Twitter'dan da duyurdu.

Ak Parti'nin kurucu üyeleri, arasında bulunan Mercan, 23. dönem TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanlığını'da yürütmüştü. Mercan, Bakan Yardımcılığı görevine Şubat 2012'de getirilmişti.

Kabine değişince bakan yardımcılıklarının otomatikman düştüğünü ancak ardından atamaların tekrar yapıldığını belirten yetkililer, Mercan'ın yeniden görev almayı kabul etmediğini ve görevden ayrıldığını ifade etti.

Enerji Bakanlığında flaş istifa

TWITTER'DAN DA DUYURDU

Mercan, görevinden ayrıldığına ilişkin açıklamayı, Twitter hesabı üzerinden de yaptı. Murat Mercan, mesajında şunları kaydetti:

"Allah hükmedenlerin en iyi hükmedeni değil mi? Allah'ın hükmü tecelli etti ve Bakan Yardımcılığı görevini bıraktım. Görev yaptığım süre içinde bana güvenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız'a çok teşekkür ederim. Hayatımın her döneminde bana her zaman destek olmuş olan, güvenen ve hocalık yapmış olan Sayın Abdullah Gül'e ne kadar teşekkür etsem azdır."

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı