Enerji Bakanı Alaboyun: Cizre'de elektrik kesintisi yok

A.A.
11.09.2015 - 14:22 | Son Güncelleme:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Cizre'de elektrik kesintisi olmadığını ifade ederek, "Cizre içinde ufak çaplı trafolar tahrip edilmiş olabilir ancak Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" dedi. Bakan görev süresi boyunca doğalgaza zam olmayacağını da belirtti.

Alaboyun, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında (TPAO) basın mensuplarıyla bir araya geldi, soruları yanıtladı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde elektrik üreten barajların hiçbirinde elektrik kesintisi olmadığını vurgulayan Alaboyun, "Kesinti olması ancak terörist faaliyetlerle olursa olur, şu ana kadar bize bu yönde bir bilgi gelmedi. İnşaatı süren barajların ise tesis aşamasında, özel sektör kontrolü altında, tesis özel sektörden çıkıp bize Bakanlığa gelince güvenliği, alt yapısı ve personeli ile ilgileniyoruz, inşaatı süren barajların teslim edilmesinde gecikme olabilir" ifadelerini kullandı.

Enerji Bakanı Alaboyun: Cizrede elektrik kesintisi yok

CİZRE'DE ELEKTRİK KESİNTİSİ YOK

Cizre'de de elektrik kesintisi olmadığının altını çizen Alaboyun, ufak çaplı trafoların tahrip edilmiş olabileceğini ancak enerji hatlarında kesinti yaşanmadığını söyledi. Alaboyun, "Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" diye konuştu. Soma maden faciasının ardından, Madencilik Bakanlığı ya da güçlü bir müsteşarlık kurulması gerektiği yönündeki görüşlerini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na aktardığına değinen Alaboyun, "Madencilik Bakanlığının kurulması gerekir, müsteşarlık kurulması halinde ise Enerji Bakanlığından bağımsız, Başbakanlık bünyesinde kurulması halinde madenciliğe katkısı büyük olur" şeklinde konuştu.

Enerji Bakanı Alaboyun: Cizrede elektrik kesintisi yok
Dün Cizre'de vatandaşlar sokağa çıkma yasağını protesto etti. (Foto: DHA)

DOĞALGAZA ZAM YOK

Bakan görev süresi boyunca doğalgaza zam olmayacağını da belirtti.

Etiketler: enerji bakanı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı