ANKARA HABERLERİ

‘Enerji ağır sanayi için harcanmalı’

Hürriyet Haber
13.04.2016 - 15:38Son Güncelleme : 13.04.2016 - 15:40

Ankara’nın ekonomik ve siyasi olarak daha güçlü olabilmesinin yolunun, ağır sanayiden geçtiğini savunan Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, “Ankara’da yeni bir ağır sanayi hamlesi başlatılmalı, enerjimiz ağır sanayi yatırımlarına harcanmalıdır” dedi.

Hürriyet Haber

Ankaralı genç işadamları olarak bu konuda adım atılmasını beklediklerini belirten Altındağ, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde Ankara’dan sadece 30 civarında firma olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Ankara’nın, ağır sanayi hamlesiyle Türkiye’yi sırtlayacağına, Almanya gibi, Çin gibi dünyanın en gelişmiş teknolojilerine, en güçlü ekonomilerine sahip olacağına inanıyoruz. Ankara siyasi ve coğrafi konumu, üniversiteleri, teknoparkları, yetişmiş insan gücüyle ağır sanayi ürünleri üretebilecek potansiyele sahip. Eskidiği iddia edilse de günümüz dünyasında ülkelerin gelişmişliğinin temelinde ağır sanayi yatmaktadır. Şehrin ekonomiye yön veren kurumları, ağır sanayi hamlesinin başlatılması konusunda devletimizle tam bir işbirliği içinde hareket etmeli, sadece Türkiye’ye değil dünyaya rol model olacak bir sanayi devrimi gerçekleştirilmelidir.”

Etiketler: ANGİAD , ağır sanayi , enerji

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Enerji ağır sanayi için harcanmalı’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Enerji ağır sanayi için harcanmalı’ haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:51
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:51
  • Yatsı
   20:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı