« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ene'den Mersin'e övgü

Banvit antrenörü Orhun Ene, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin iyi bir teknik ekip ve 4-5 kaliteli ve tecrübeli oyuncu ile mücadele ettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mersin temsilcisinin bütçe nedeniyle ligde 3 yabancılı oynayan takımlardan birisi olduğuna işaret eden Ene, “Türkiye liginde birçok takım hem yabancı hem de Türk oyuncuları ile geniş bir kadroya sahipler. Mersin'in bir yere kadar gücü yetiyor. Her takıma karşı başarılı oluyorlar. Fakat kadro derinliği olmadığı için emeklerinin karşılığını alamıyorlar” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ilk periyotta kendilerini zorladığını ifade eden Ene, “Ama sonunda kadromuzun derinliği ve kenardan gelen oyuncularla farkı açtık. İlk periyottaki oyundan memnun değilim. Ondan sonraki periyotlardaki gayretimizle maçı kazandık” diye konuştu.  

Oyunculardan Erol Can Çinko da, istedikleri gibi başlayamadıkları mücadelede özellikle ilk yarıda hücumda fazla ribaund verip, düşündüklerinden fazla top kaybı yaşadıklarını söyledi.
İkinci yarıda savunma sertliğini artırarak hücum ribaundu ve top kayıplarını aza indirdiklerini ifade eden Çinko, böyle olunca da galibiyete ulaştıklarını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz